Kochany ZUS

Wiatrówka
Филипп Дейкин/ 123rf.com

Jeden z redaktorów naszego serwisu dostąpił zaszczytu otrzymania koperty z ZUS, gdzie po podliczeniu składek zdefiniowano prognozowaną wysokość emerytury. Zanim podamy dokładne wyliczenie z Zus, prześledzimy karierę naszego szanownego kolegi redakcyjnego. Chcecie się pośmiać? No to usiądźcie wygodnie w fotelu.

Nasz kolega redakcyjny ma na imię Patryk i niedawno skończył wiek uprawniający do otrzymywania corocznych kopert z szanownego Zusu. Oto kariera kolegi Patryka.

Szkoła:

W szkole nasz kolega uczył się do zawodu informatyka. Przez cztery lata nauka odbębnił aż trzy lata praktyki. Pracodawca płacił za Patryka ZUS w wysokości około 440 złotych miesięcznie. I tak przez trzy długie lata. 440 razy 36 miesięcy. W wakacje też pracował.

Praca:

Po zakończeniu edukacji kolega Patryk udał się na staż do Urzędu Gminy. Przebębnił 7 miesięcy i w tym czasie Urząd Pracy wypłacił ZUS około 9000 złotych na ubezpieczenie Patryka i jego emeryturę. Po zakończeniu stażu Patryk otworzył firmę i od czterech lat płaci prawie 1400 złotych miesięcznie „firmie” ZUS.

W dniu 12 Serpnia roku 2015 Patryk otrzymał piekną kopertę z wyliczeniem prognozowanej emerytury, gdyby dzisiaj postanowił zakończyć karierę pracowniczą. Patryk kopertę otworzył. Wiecie ile nasz kolega redakcyjny będzie miał emerytury?

6 złotych i 50 groszy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.