Ile zyskał Robert Sowa?

Niezbędnik prawdziwego faceta

Restauracja Sowa & Przyjaciele to jedno z najbardziej znanych miejsc w Warszawie. To właśnie w tej restauracji dokonano nagrań, a wśród nagrywanych znaleźli się biznesmeni oraz politycy. Lokal Roberta Sowy obecnie jest zamknięty, lecz w czasach swojej aktywności był najbardziej dochodowym miejscem wśród wszystkich restauracji w Polsce. Nawet Wojciech Modest Amaro i jego Atelier nie zarabia tyle, ile zarabiał Robert Sowa. A zarabiał dużo …

Jak dobrze wiecie – politycy uwielbiają przepłacać. Większość rachunków za posiłki to średni koszt 1100 złotych. Z danych udostępionych przez kelnerów jasno wynika, iż lokal zarabiał na siebie ponad … 50 000 złotych dziennie! Restauracja od początku swojej działalności przeznaczona była dla osób bogatych i widać to po menu. Zwykły rosół z makaronem kosztuje 18 złotych. Szaleństwo! Wiejski kurczak kosztuje 10 złotych, makaron 3 złote, włoszczyzna 4 złote a przyprawy 1 zł. Mamy 18 złotych? Mamy! Samo w tych pieniądzach robimy rosół dla całej rodziny. No, ale marka to marka.

Robert Sowa zyskał tylko finansowo. Po wybuchu afery lokal nie przynosił już takich zysków, gdyż klienci bali się, iż będą nagrywani. Całkiem słuszne podejście. Gdzie jest dzisiaj Robert Sowa? Planuje otworzyć kolejny biznes, ale na pewno nie nazwie go Sowa & Przyjaciele.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.