Polityka: Polskie Oszustwo

Zakładamy ogródek warzywny – porady

Partia polityczna PO (Platforma Obywatelska) ma zamiar (w sumie to już jest na etapie) wytłumaczyć Polakom, iż nasz rząd jest w stanie zlikwidować ZUS, składki na NFZ itd. No niestety, ale Pani Ewa Kopacz nie powiedziała wszystkiego, czym ogłupiła nasze społeczeństwo, które łudziło się, iż nie będzie musiało płacić 1400 złotych miesięcznie na ZUS. Co zrobiło PO? O tym poniżej.

PO powiedziało, że zlikwiduje składki ZUS. Nie powiedziało jednak jakie to będą składki. Najniższe składki to 50 złotych miesięcznie. Ponoć ta zmiana ma uszczuplić budżet naszego kraju o 20 000 000 000 złotych. Nasza redakcja już wie, kogo ominie ta ustawa. Zamozatrudnionych. Jednoosobowych przedsiębiorców. Niestety ale te 20 miliardów trzeba czymś uzupełnić. I będzie to dodatkowy podatek. I choć PIT oraz CIT znacznie zmaleją (będzie sam PIT 10%), to niestety, ale powstanie nowy podatek, który będziemy płacić do Urzędu Skarbowego. Ten podatek nie będzie zależał od sumy zarobków. Będzie stały, pasywny. I będzie obejmował ZUS oraz NFZ. Innymi słowy, będziemy płacić pieniądze na ZUS oraz NFZ, ale w formie podatku!!!

A co z emeryturami? Tutaj sytuacja się komplikuje, bo Pani Ewa Kopacz ani słowa o nich nie wspomniała. Skoro nie będzie składek na ZUS, to jakim cudem zapewnimy normalny byt przyszłym emerytom? O tym się nie mówi, choć powinno. Plan Platformy Obywatelskiej to rozkradzenie Polski do zera. I choć autor tego tekstu nie jest zwolennikiem żadnej partii politycznej, to musi pisać o sprawach bieżących tak, jak jest.

A jest źle … Polska polityka …

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.