Zadbany trawnik wizytówką każdego właściciela domu jednorodzinnego

Zadbany trawnik

W obecnych czasach, podczas gdy aglomeracje miejskie rozwijają się w tak zastraszającym tempie, trawniki nie pełnią tylko roli estetycznej. Okazuje się bowiem, iż zarówno one, jak i przydomowe ogródki, mają także inne znaczenia oraz funkcje.

W obecnych czasach, podczas gdy aglomeracje miejskie rozwijają się w tak zastraszającym tempie, trawniki nie pełnią tylko roli estetycznej. Okazuje się bowiem, iż zarówno one, jak i przydomowe ogródki, mają także inne znaczenia oraz funkcje.

Zadbany trawnik jest świadectwem tego, iż właściciele znajdującego się przy nim domku dbają o swoją własność, pragnąc ją jak najbardziej wyeksponować, wręcz się nią pochwalić. Czasem jednak zdarza się tak, że obserwujemy piękny, nowoczesny dom, nie posiadający żadnego ogrodzenia, nie mówiąc już o trawniku, który stanowią jedynie wysokie na metr trawy i chwasty. Czemu zatem tacy właściciele nie dbają o swój trawnik, który jest przecież elementem ich domu, jego częścią? Taki budynek, na pierwszy rzut oka, odznaczający się piękną fasadą, lecz smutnym i zapuszczonym trawnikiem i ogródkiem, na pewno nie przynosi swoim właścicielom stuprocentowej satysfakcji oraz doznań estetycznych.

Trawniki rolowane

Może się okazać, że właściciele nie mają czasu na to, aby siać trawę i zajmować się ogrodem. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi firma GreenFlor, oferująca trawniki rolowane. Dzięki jej ofercie, klienci mogą cieszyć się pięknym trawnikiem bez długiego oczekiwania oraz dużych nakładów pracy. Takie trawniki w rolce zakładać można przez cały rok, przy czym nie wymagają również żadnych specjalnych warunków glebowych, wyjątkowej pielęgnacji czy uprawy.

Jednak, jak już było wspomniane wcześniej, trawnik nie spełnia tylko roli estetycznej. Owszem, jest to kluczowa część ogrodu, niezwykle korzystnie wpływająca na atrakcyjny wygląd jego całości oraz nasze samopoczucie, jednak taki zielony trawnik może również umożliwić nam uprawianie różnych rodzajów sportów. Poza tymi widocznymi na pierwszy rzut oka funkcjami, taka trawa tłumi hałas, pochłania pyły z powietrza oraz nawilża je, wpływając na krążenie tlenu (100 m2 trawnika wytwarza w ciągu roku ilość tlenu, która zaspokaja potrzeby oddechowe 10 osób). Widzimy więc, że, prócz wzbudzania naszym zadbanym trawnikiem zazdrości u sąsiadów, będziemy również czerpać inne korzyści z posiadania w naszym ogrodzie trawy w rolkach.

A może zielony dach?

Kiedy zdecydujemy się już na zakup rolowanych trawników i zieleni wciąż będzie nam za mało, możemy pomyśleć nad tak zwanymi zielonymi dachami, również oferowanymi przez firmę GreenFlor. Takie dachy projektowane są oraz wykonywane po to, aby zapewnić klientom kontakt z naturą, zielenią i walorami przyrody. Przedsiębiorstwo podjęło się produkcji nowoczesnych systemów zielonych dachów, by w czasach nadzwyczajnie szybkiego rozwoju aglomeracji miejskiej, móc zapewnić nam możliwość życia w bardziej przyjaznym otoczeniu. Taka kilku – lub kilkunastocentymetrowa warstwa zieleni na dachu może zatrzymać nawet do 60% wód opadowych, ale również działać jako swoista „poduszka powietrzna” obniżając temperaturę otoczenia poprzez uniemożliwienie nagrzewania się dachów.

Nie ulega wątpliwościom, że zadbany i zielony trawnik bez chwastów jest wizytówką każdego właściciela domku jednorodzinnego – to od nas zależy, od jakiej strony się zaprezentujemy. Pamiętajmy jednak, że taki trawnik nie pełni tylko roli estetycznej, a w połączeniu z zielonym dachem może dać nam coś więcej niż tylko piękny widok.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.