Bezstresowe wychowanie dziecka
Dziecko

Bezstresowe wychowanie dziecka

Czy istnieje coś takiego jak bezstresowe wychowanie dziecka? Można powiedzieć, że tak jednak stres i tak pozostanie, ale to już po stronie rodziców. Od wielu lat panuje moda na bezstresowe wychowywanie dziecka, ale z reguły rodzice jedynie próbują tego sposobu. Tak naprawdę wychowanie bezstresowe jest niewykonalne, ponieważ wiąże się z wolnym tłumaczeniem dziecku zagadnień nie raz, a przynajmniej kilkaset razy. Poniżej nasza opinia dotycząca tego tematu.

Istotny jest fakt, że wychowanie dziecka to najważniejszy obowiązek dla rodzica. Dziecko musi wiedzieć, że jedno zachowanie jest złe, a drugie dobre. Nie da się na dłuższą metę wychować dziecka bez krzyku czy nawet klapsa, ponieważ ono musi wiedzieć, że poniesie karę za złe zachowanie. Najdziwniejszą sytuacją jest jednak ta, że kiedy jeden rodzic krzyczy na dziecko, to znajomy – też rodzic robi to samo w domu, ale mimo tego pierwszemu rodzicowi zwraca uwagę. Jaki to ma sens?

Statystyki dotyczące bezstresowego wychowywania dziecka

Z danych statystycznych jasno wynika, że blisko 90% dzieci wychowywanych bezstresowo nie radzi sobie w życiu dorosłym. Ma to związek z rozpieszczaniem dziecka, a do tego nie wolno dopuścić. Niestety, ale niektórzy rodzice o tym niestety nie wiedzą. Ideą dobrego wychowania dziecka jest pokazanie mu właściwych wzorców zachowania.

Druga statystyka jest bardzo ciekawa. Aż 93% dzieci wychowywanych bezstresowo to jedynacy. Co z tego wynika? Rodzice nie mieli jeszcze dziecka, więc chcą eksperymentować z bezstresowym wychowaniem. To się nigdy nie uda.

Nasza opinia w tej sprawie jest jasna. Dziecko należy wychowywać tradycyjną metodą, a najlepiej bazować na doświadczeniu swoich rodziców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *