Dowiedz się, jak przygotować noworodkową wyprawkę
Dziecko

Dowiedz się, jak przygotować noworodkową wyprawkę

Wyprawka noworodka to wszystkie przedmioty i akcesoria, z których młodzi rodzice będą korzystać w pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach po przyjściu na świat nowego członka rodziny. Niedoświadczeni opiekunowie często nie wiedzą, jakie rzeczy będą im potrzebne.

Cały proces kompletowania wyprawki może wydawać im się trudnym zabiegiem. Tłumaczymy, jak sprawnie poradzić sobie z tym wyzwaniem oraz uniknąć dużych wydatków. Dzięki temu przygotowywania do narodzin dziecka staną się przyjemnością.

Wyprawka noworodka – od czego zacząć?

Przygotowania do skompletowania wyprawki noworodka najlepiej jest rozpocząć tuż po otrzymaniu wiadomości o spodziewanych narodzinach dziecka. Zwykle więc mamy na to kilka miesięcy. Pierwszym krokiem powinno być sporządzenie kompletnej listy przedmiotów. Dobrze jest podzielić ją tematycznie. W spisie z pewnością należy umieścić ubranka, tekstylia, przybory i kosmetyki do pielęgnacji i kąpieli, a także akcesoria do karmienia. Do tego dochodzi komplet rzeczy „wyjściowych”: torba na przybory, wózek oraz fotelik samochodowy. Te przedmioty wraz z mebelkami do sypialni malucha będą nas kosztować najwięcej.

Wybór należy do Was

Spis rzeczy, które powinna zawierać wyprawka dla dziecka, warto skonsultować z doświadczonymi w opiece nad maluchami znajomymi, a następnie skonfrontować z własnymi preferencjami. Być może zamiast wózka z gondolą wybierzecie na chustę niemowlęcą. Jeśli nie macie samochodu, fotelik może być wam niepotrzebny. Zamiast tradycyjnego łóżeczka ze szczebelkami możecie wybrać np. kosz Mojżesza.

Porady na start

Wyprawka dla noworodka nie musi się składać wyłącznie z rzeczy nowych – w komisach lub na portalach ogłoszeniowych z pewnością znajdziemy sprzęt dziecięcy w dobrym stanie, który będzie kosztował znacznie mniej od pachnących nowością akcesoriów ze sklepu. Rzeczy nowe warto kupować w promocji – to również dobry sposób na oszczędności. Na liście wyprawkowej raczej nie umieszczajmy zabawek – nowonarodzone dzieci bardzo często dostają je w prezencie od bliskich.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *