Dziecko czy kariera
Dziecko

Dziecko czy kariera

Wybór pomiędzy dzieckiem, a karierą jest bardzo ryzykowny, głównie z uwagi na fakt, że robimy podział pomiędzy czasem a pieniędzmi. W ostatnich latach „modne” jest robienie kariery, ale głównie z tego względu, że zarobki w naszym kraju nie należą do najwyższych, a utrzymanie dziecka wiąże się ze sporym kosztem. W tym artykule chcemy przedstawić nasz punkt widzenia, gdyż uważamy, że powinno się znaleźć czas zarówno na karierę jak także na dziecko.

Większość młodych małżeństw po skończeniu edukacji rozpoczyna pracę zawodową. Zarabiają niezłe pieniądze, ale nie myślą o dzieciach, ponieważ nie są gotowi, albo nie chcą „marnować” około 3-4 lat kariery na wychowywanie dziecka. Z jednej strony takie podejście jest jak najbardziej logiczne, ale z drugiej trochę ryzykowne, gdyż kiedy przydarzy im się wpadka, to nie będą wiedzieli co zrobić. Naszym zdaniem doskonałym rozwiązaniem będzie zwiększenie nieco tempa życia poprzez budowanie swojej kariery, a dopiero później w wieku około trzydziestu lat przy stabilnej sytuacji finansowej starać się o potomstwo.

Jedno dziecko czy więcej?

Model rodziny typu 2+1 jest coraz bardziej popularny, ale nie sprzyja naszemu krajowi, bo oznacza, iż po śmierci rodziców dziecko zaniża przyrost naturalny. Niestety, ale nasz kraj nie jest zbyt dobrym miejscem na staranie się o kilkoro dzieci, gdyż nie otrzymujemy godnych pieniędzy na wychowanie dziecka.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęci Was do zakładania rodzin, ale tylko w momencie, kiedy będziecie mieli stabilną sytuację finansową. To bardzo ważne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *