Jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka?
Dziecko

Jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka?

Termin porodu zbliża się nieubłaganie, a pozostało jeszcze tak wiele rzeczy do przygotowania… Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Radość oczekiwania miesza się z niepokojem: czy o wszystkim pomyśleliśmy, czy mamy wszystko, co potrzeba? W takiej sytuacji znajduje się wiele par, które oczekują przyjścia na świat potomka. Rzeczywiście, do opieki nad noworodkiem potrzebnych jest wiele różnego rodzaju akcesoriów. Co w takim razie powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?

Wyprawka dla niemowlaka – co to jest?

O czym warto pamiętać przygotowując się do porodu? Małe dziecko potrzebuje intensywnej opieki na „cały etat”. Sen, kąpiel, zabiegi higieniczne, karmienie oraz zabawa. Do tego dochodzą spacery i podróże. W tych wszystkich czynnościach nieodzowne są różnego rodzaju sprzęty, narzędzia i akcesoria. Warto się w nie zaopatrzyć, zanim maluch pojawi się na świecie. Zestaw takiego wyposażenia to właśnie wyprawka dla niemowlaka. Jej kompletowanie najlepiej rozpocząć od sporządzenia listy potrzebnych rzeczy. Warto zrobić także rozeznanie, które z nich należy kupić a które możemy pożyczyć, odkupić lub otrzymać w prezencie od rodziny lub znajomych. Pozwala to często znacznie ograniczyć wydatki.

Zawartość wyprawki

Co powinno znaleźć się na liście wyprawkowej? Wszystko, co tylko może okazać się potrzebne. Materiały i kosmetyki do pielęgnacji, higieny i przewijania, butelki do karmienia, ubranka, śpioszki, kocyki i inne tekstylia to absolutna podstawa. Do tego dochodzi „cięższy” oraz droższy sprzęt: wózek z gondolą, przewijak, kołyska lub łóżeczko oraz fotelik samochodowy. Wyprawka dla niemowlaka to także wyprawka dla mamy – chodzi o przygotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, które przydadzą się podczas pobytu rodzica na oddziale położniczym. Nie wszystkie rzeczy, które znajdą się na liście wyprawkowej, trzeba koniecznie skompletować przed porodem. Chodzi o takie urządzenia jak laktator, poduszka do karmienia czy np. chusta do noszenia. To bowiem akcesoria, które mogą okazać się zupełnie nieprzydatne.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *