Jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka?
Dziecko

Jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka?

Termin porodu zbliża się nieubłaganie, a pozostało jeszcze tak wiele rzeczy do przygotowania… Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Radość oczekiwania miesza się z niepokojem: czy o wszystkim pomyśleliśmy, czy mamy wszystko, co potrzeba? W takiej sytuacji znajduje się wiele par, które oczekują przyjścia na świat potomka. Rzeczywiście, do opieki nad noworodkiem potrzebnych jest wiele różnego rodzaju akcesoriów. Co w takim razie powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?

Wyprawka dla niemowlaka – co to jest?

O czym warto pamiętać przygotowując się do porodu? Małe dziecko potrzebuje intensywnej opieki na „cały etat”. Sen, kąpiel, zabiegi higieniczne, karmienie oraz zabawa. Do tego dochodzą spacery i podróże. W tych wszystkich czynnościach nieodzowne są różnego rodzaju sprzęty, narzędzia i akcesoria. Warto się w nie zaopatrzyć, zanim maluch pojawi się na świecie. Zestaw takiego wyposażenia to właśnie wyprawka dla niemowlaka. Jej kompletowanie najlepiej rozpocząć od sporządzenia listy potrzebnych rzeczy. Warto zrobić także rozeznanie, które z nich należy kupić a które możemy pożyczyć, odkupić lub otrzymać w prezencie od rodziny lub znajomych. Pozwala to często znacznie ograniczyć wydatki.

Zawartość wyprawki

Co powinno znaleźć się na liście wyprawkowej? Wszystko, co tylko może okazać się potrzebne. Materiały i kosmetyki do pielęgnacji, higieny i przewijania, butelki do karmienia, ubranka, śpioszki, kocyki i inne tekstylia to absolutna podstawa. Do tego dochodzi „cięższy” oraz droższy sprzęt: wózek z gondolą, przewijak, kołyska lub łóżeczko oraz fotelik samochodowy. Wyprawka dla niemowlaka to także wyprawka dla mamy – chodzi o przygotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, które przydadzą się podczas pobytu rodzica na oddziale położniczym. Nie wszystkie rzeczy, które znajdą się na liście wyprawkowej, trzeba koniecznie skompletować przed porodem. Chodzi o takie urządzenia jak laktator, poduszka do karmienia czy np. chusta do noszenia. To bowiem akcesoria, które mogą okazać się zupełnie nieprzydatne.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.