Samochód deska rozdzielcza
Dziecko

Jaki fotelik samochodowy wybrać

Fotelik samochodowy – obowiązek !

Obowiązkiem każdego rodzica, jest kupno odpowiedniego fotelika samochodowego, w którym podróżować będzie dziecko. Wybór odpowiedniego fotelika może stanowić pewnego rodzaju wyzwanie, ponieważ typów fotelików jest sporo, a sposób ich doboru zależny jest przeważnie od wagi dziecka.

Fotelik samochodowy – jak wybrać?

Nawet jeśli wybierzemy już fotelik odpowiadający wadze naszego dziecka, oraz naszym oczekiwaniom, powinniśmy także sprawdzić czy posiada on również wszystkie niezbędne atesty, a także czy został on dopuszczony do użytku jako fotelik dziecięcy. Powinniśmy też pamiętać, że foteliki różnią się między sobą również typem zapięcia pasów. Ważne, aby był on wygodny i łatwy w obsłudze.

Fotelik samochodowy – rodzaje

Ogólnie rzecz biorąc mamy pięć rodzajów fotelików dopasowanych w zależności od wagi dziecka, a tym samym również jego potrzeb anatomicznych. Pierwszym rodzajem fotelików, jest fotelik przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia. Bardzo ważne jest, aby zapamiętać fakt, że fotelik powinien być montowany tyłem w stosunku do kierunku jazdy. Kolejnym rodzajem fotelików, przeznaczony jest dla dzieci powyżej 10 kg wagi, czyli dla dzieci mających około 6 miesięcy.

Ten rodzaj fotelika, montuje się już przodem do jazdy. Lepszym wyjściem jednak będzie kupno fotelika przeznaczonego dla dzieci mających od 9 do 14 kilogramów. Taki zakup, posłuży nam nawet do czwartego roku życia, co  pewnością będzie większą oszczędnością niż w przypadku konieczności kupowania fotelika parokrotnie w tym okresie czasu. Następny rodzaj fotelika śmiało możemy użytkować od momentu ukończenia przez dziecko 6 do 12 lat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *