Mleko dla dziecka
Dziecko

Jakie mleko dla dziecka?

Okres niemowlęcy w życiu każdego człowieka jest czasem nie tylko szczególnie szybkiego wzrostu, ale przede wszystkim tak szybkiego rozwoju, o jakim nie może być mowa w żadnym późniejszym etapie życia człowieka. Dzieci, do prawidłowego rozwoju potrzebują nie tylko dobrych warunków bytowych, ale także odpowiednich stymulacji wszystkich niemal zmysłów. Nim jednak będzie można mówić, o potrzebie stymulacji wzroku, smaku czy też słuchu i noworodka, najważniejszym niezbędnym do rozwoju aspektem jest przede wszystkim pokarm.

Mleko dla dziecko – jakie wybrać?

Z pewnością każdy z nas zgodzi się, że w przypadku małego dziecka, najważniejszym i najzdrowszym pokarmem dla małego dziecka jest mleko matki. Zdarzają się jednak sytuacje, w których spożywanie mleka matczynego przez dziecka jest niemożliwe. Bardzo często sytuacja taka ma miejsce, kiedy dziecko, zmuszone jest do pozostania w szpitalu, podczas gdy matka po jego urodzenie wychodzi z niego. Oczywiście możliwe jest dowożenie mleka do szpitala,  po wcześniejszym jego ściągnięciu. Niestety dzieci, które zostają nawet przez jakiś czas karmione za pomocą butelki, szybko oduczają się czynności ssania mleka z piersi matki.

Mleko dla dziecko – mleko z butelki

W takim przypadku oczywiście pozostaje w dalszym ciągu ściąganie pokarmu a następnie podawanie go z butelki. Proces ten zajmuje znacznie więcej czasu i może być bardziej kłopotliwy. Inną przyczyną utrudniającą karmienie z piersi jest fakt braku pokarmu u matki. Pomimo, że wydawać się to rzadkością, okazuje się że jest to sytuacja mająca miejsce coraz częściej. W takim przypadku koniecznością jest zastąpienie mleka matki specjalną mieszanką dostosowaną do potrzeb dziecka w poszczególnym wieku.

Mleko dla dziecko – właściwości

Czy można ocenić jednakowo, że mleko tego rodzaju będzie mniej wartościowe od tego podawanego przez mamę? Z pewnością nie, liczne zastępy naukowców poświęciły wiele czasu, aby stworzyć mieszankę o składzie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego składu mleka matki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *