
Kolka u dziecka
Historie o nieprzespanych nocach młodych rodziców, mają najczęściej związek z pojawieniem się właśnie tego rodzaju schorzenia dotykającego już co 3 dziecko. Kolki pojawiają się zwykle około 4 tygodnie po narodzinach i mogą trwać do momentu ukończenia przez dziecko 2-3 życia. Maluszek, który dostał ataku kolki płacze rozpaczliwie podkurczając nóżki pod siebie i kręcąc się. Taki widok może wprowadzić w rozpacz niejednego, początkującego rodzica.
Kolka u dziecka – sprawdzone sposoby
Dla żadnego rodzica nie jest prostą sprawą, konieczność patrzenia na cierpienie swojego dziecka. Niestety, istnieją dosyć ograniczone sposoby na zniwelowanie kolki w momencie, kiedy atak już się pojawi. Dużo łatwiej jest kolce zapobiegać aniżeli się jej pozbyć. Dzisiejsza farmaceutyka, wychodząc naprzeciwko potrzebom młodych rodziców, opracowała krople oraz inne środki mające zapobiec pojawieniu się nocnych ataków. Należy pamiętać jedynie aby podać je dziecku odpowiednio wcześniej, zanim pojawi się atak. W przypadku, gdy dziecko zacznie już płakać pomocne może być łagodne kołysanie, ciepłe okłady oraz wszystkie inne sposoby, które tylko mogą przyjść nam do głowy. Sposobów może być wiele, tak jak wiele jest dzieci.
Zobacz także: Jaki tablet kupić dla dziecka?
Kolka u dziecka – powody występowania
Powody występowania kolek nie są do końca znane. Przeważnie jednak mają one związek z niedojrzałym jeszcze układem pokarmowym maluszka. Winę za pojawienie się kolek może ponosić również nieprawidłowe odżywienia się matki, która karmi piersią lub też zbyt łapczywe picie mleka z butelki przez malucha, który wraz z mlekiem połyka powietrze, które następnie zalega w jelitach powodując ból.
Sprawdź również: Jak wybrać przedszkole dla dziecka