Kompletujemy listę wyprawkową dla maluszka
Dziecko

Kompletujemy listę wyprawkową dla maluszka

Nie wszystkie akcesoria musimy kupić w sklepach. Wyprawka dla dziecka może być w części skompletowana w oparciu o zakupy rzeczy używanych za pośrednictwem serwisów aukcyjnych.

Ubranka, mebelki, kosmetyki, fotelik, wózek. Lista rzeczy do skompletowania przed przyjściem na świat nowego członka rodziny jest bardzo długa. Co bezwzględnie powinna zwierać wyprawka dla dziecka, a z jakich produktów możemy zrezygnować? Co zrobić, by uniknąć nadmiernych wydatków podczas zakupów? Tłumaczymy.

Wyprawka dla dziecka – co umieścić na liście?

Listę rzeczy, które powinna zawierać wyprawka dla dziecka, najlepiej pogrupować tematycznie na: mebelki, wyposażenie do wyjścia z domu, ubranka, akcesoria do spania oraz przybory kosmetyczne i do karmienia. Oddzielny dział warto poświęcić na rzeczy, które zabierzemy ze sobą do szpitala. Dobrze wypisać w nim również rzeczy, z których będzie korzystać mama (klapki, piżama, szlafrok, kosmetyczka). Wśród niezbędnych rzeczy na liście warto wymienić wózek spacerowy, fotelik samochodowy, łóżeczko dziecięce, a także przewijak oraz wanienkę ze stojakiem. Ubranka to oczywiście bielizna (śpioszki i pajacyki), okrycie wierzchnie, a także kombinezony i nakrycia głowy. Nie zapominajmy o kocykach, pościeli oraz pledach do przewijania. Wśród przyborów toaletowych znajdą się kosmetyki (olejki, kremy) oraz takie akcesoria, jak nożyczki do paznokci, szczotka do włosów, przyrząd do czyszczenia nosów oraz waciki do zabiegów higienicznych.

Jak kompletować wyprawkę?

Najprostszy sposób na kompletowanie wyprawki to zakupy w internecie. Warto rozpocząć je jak najwcześniej, by rozłożyć wydatki w czasie. Sposobem na zdobycie niezbędnych akcesoriów może też być odkupienie ich lub pożyczenie od rodziny albo znajomych. Z zakupem części przedmiotów, które znalazły się na liście wyprawkowej, warto poczekać do momentu, aż okażą się absolutnie niezbędne. Dotyczy to np. laktatora czy butelek do karmienia.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *