Prezent dla dziecka
Dziecko,  Zakupy

Prezent świąteczny dla dziecka

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty, ale rodzic czy też wujek musi wiedzieć, co w danym wieku dziecko potrzebuje. Jeśli mamy do czynienia z rocznym dzieckiem, to obojętne co kupimy – wszystko po miesiącu będzie zepsute i gotowe do wyrzucenia. Dzieci starsze trzeba powoli edukować, dlatego warto zastanowić się nad takimi prezentami, które łączą w sobie cechy zabawy z dydaktyzmem.

Nie ma znaczenia, ile mamy pieniędzy na prezent. Zazwyczaj zakup czegokolwiek dla dziecka nie będzie się wiązało z wielkim wydatkiem, ponieważ z roku na rok przybywa sklepów oraz producentów zabawek. Od razu chcemy zaznaczyć, aby nie interesować się klockami lego dla dziecka, bo małe opakowanie klocków kosztuje ponad 200 złotych, a na Polskim rynku możemy znaleźć bardzo podobne, jeśli nie takie same zabawki.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie zakup urządzeń, które bawią i uczą. Ostatnio w modzie są specjalne zabawki, gdzie po odpowiednim ułożeniu klocków dziecko dostaje zadanie do wykonania na pulpicie. Kiedy wykona to zadanie, to po pierwsze czegoś się nauczy, a po drugie dostanie kolejne zadanie co jest elementem dobrej zabawy. Koszt takiego zestawu dydaktycznego oscyluje w okół 200-250 złotych. Na Allegro jest tego bardzo wiele.

Najlepszym jednak prezentem dla dziecka będzie ubranie. Dzieci rosną bardzo szybko i co 3-4 miesiące trzeba zmieniać im ubrania. Zakup kilku par butów to wydatek rzędu 100-150 złotych, a starczy dla dziecka przynajmniej na rok. A Wy co kupujecie dzieciom?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *