Trzy sposoby na spędzene dnia dziecka w czasach koronawirusa
Dziecko

Trzy sposoby na spędzene dnia dziecka w czasach koronawirusa

Lada dzień ulubione święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych, czyli Dzień Dziecka. Jak jednak spędzić go w czasach koronawirusa, gdy wszystkie kina, teatry i baseny jeszcze są pozamykane? Wielu rodziców zastanawia się, jaką atrakcję zapewnić swoim pociechom, by Dzień Dziecka był miło wspominany, pomimo wciąż trwającej epidemii. Polecamy trzy niezawodne sposoby!

Rodzinny piknik

Choć rząd wciąż apeluje do pozostawania w domach i ograniczania przemieszczania się, coraz piękniejsza pogoda za oknem sprawia, że coraz więcej osób wychodzi na spacery do parków czy lasów. W Dniu Dziecka najważniejsze jest spędzenie czasu razem i poświęcenie całej uwagi swoim pociechom, dlatego warto tego dnia wybrać się na wspólny piknik. Wyjazd za miasto oraz celebrowanie tego święta pomogą choć na chwilę wrócić do aktywności sprzed epidemii, porozmawiać oraz zjeść przygotowane przekąski. W końcu dzieci uwielbiają aktywności na świeżym powietrzu, czego w ostatnich tygodniach z pewnością im brakuje. Wspólny posiłek oraz zabawa – to zapamiętają dzieci, zamiast kolejnej zabawki, którą szybko się znudzą.

Przeczytaj także: Skateboarding – odzież

Lekcja szachów

Kto powiedział, że prezent ma tylko bawić? W Dzień Dziecka warto podarować swoim pociechom lekcję nauki nowej umiejętności. Lekcje pływania są tymczasowo niedostępne, kluby sportowe dopiero powoli wznawiają swoją działalność. Dlatego dobrym pomysłem, nawet podczas domowej kwarantanny, który jednocześnie uczy i bawi, jest lekcja gry w szachy. Dzięki szachom u graczy znacząco rozwija się pamięć, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz umiejętność planowania i podejmowania decyzji. Zasady gry i samodzielne wykonywanie ruchów uczą dziecko odpowiedzialności, koncentracji i cierpliwości. Co najważniejsze, nie trzeba mieć tradycyjnej szachownicy – wystarczy w wersji elektronicznej.

Przeczytaj: Modne jeansy w sezonie 2020

Pierwszą zasadą, której uczę podczas lekcji szachów, jest „baw się tym!”. Szachowe rozgrywki mogą sprawić ogromną radość oraz przyjemność. Stereotyp, że szachy są tylko dla starszych osób, jest błędny. Szachy są doskonałym narzędziem uczącym odpowiedzialności za własne decyzje, kształtującym koncentrację i cierpliwość szczególnie u najmłodszych, dlatego warto zacząć naukę już  wtedy. Są one pomocne również w przedmiotach szkolnych, szczególnie naukach ścisłych. Zachęcam do wspólnego grania w szachy przede wszystkim rodziców, gdyż jest to idealny czas, by spędzić go razem i jednocześnie nauczyć się czegoś nowego. Piszę o tym również w swojej najnowszej książce pt. „Szachy w godzinę”, gdyż wystarczy zaledwie jedna godzina, by zrozumieć wszystkie najważniejsze zasady i móc rozpocząć pierwszą partię – mówi Michał Kanarkiewicz, ambasador królewskiej gry oraz popularyzator szachów w Polsce.

Polecamy:

Rodzinny turniej

Trzecim z pomysłów, który również połączy rodziców z dziećmi, jest zorganizowanie turnieju sportowego na świeżym powietrzu lub turnieju planszówek w domowym zaciszu. Dzieci kontra rodzice czy zabawa jeden na jeden będzie okazją do wesołej rywalizacji, poprawienia swojej kondycji zarówno fizycznej, jak i intelektualnej oraz spędzenia czasu razem. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych gier i zabaw uzależnionych od wieku i liczby graczy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po wspólnej zabawie wybierzcie się całą rodziną na lody, by uhonorować wszystkich graczy.

Wspólne spędzenie czasu oraz rozmowa i zabawa są najlepszym prezentem, jaki rodzic może dać swojemu dziecku. Bardziej opłaca się zainwestować w naukę nowej aktywności, którą możemy wykonywać razem, niż w kolejną zabawkę czy grę, która szybko trafi do szafy. Nic nie zastąpi czasu spędzonego razem, więc pamiętajmy o tym w Dniu Dziecka.

Trzy sposoby na spędzene dnia dziecka w czasach koronawirusa

Informacja prasowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *