Wyprawka dla noworodka - naturalne tekstylia dla zdrowia malucha
Dziecko

Wyprawka dla noworodka – naturalne tekstylia dla zdrowia malucha

Pierwsze zakupy dla maluszka to zwykle ogromna ekscytacja, ale i spora garść wątpliwości.

Ogromny wybór produktów, wiele alternatyw, wreszcie troska o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka – wszystko to sprawia, że możecie poczuć się trochę onieśmieleni. Pamiętajcie, że dobrze skompletowana wyprawka dla noworodka to przede wszystkim zdrowe wybory, wspierające jego delikatną skórę i kształtujący się układ odpornościowy.

Co zatem zrobić, by wyprawka dla noworodka była nie tylko piękna, ale przede wszystkim zgodna z jego potrzebami? Oczywiście – czytać składy produktów, od ubranek i tekstyliów, przez kosmetyki, na akcesoriach i zabawkach skończywszy. Proste składy, naturalne materiały i certyfikaty mówiące o bezpieczeństwie stosowania u noworodków gwarantują, że Wasza wyprawka dla noworodka będzie wspierała jego zdrowy rozwój.

Wyprawka dla noworodka – lista naturalnych materiałów

Bawełna organiczna to zdecydowanie materiał, który kocha każda wyprawka dla noworodka. Delikatna skóra maluszka jest szczególnie podatna na podrażnienia i działanie alergenów, które znajdziemy nie tylko w materiałach syntetycznych, ale i – niestety często – w bawełnie uprawianej na wielką skalę. Przy produkcji bawełny ekologicznej nie stosuje się toksycznych chemikaliów, dlatego kompletując wyprawkę dla noworodka warto wybierać body, śpioszki, pieluszki i ręczniki uszyte właśnie z tego materiału.

Muślin i bambus to dwa prawdziwe hity wyprawkowe ostatnich lat – i świetnie, bo wyprawka dla noworodka, w której znajdą się muślinowe otulacze i pieluszki zapewni równowagę mikrobiomu na poziomie skóry. Wyjątkowo miękki muślin, podobnie jak naturalne włókna bambusowe, nie podrażnią skóry maluszka, są lekkie, chłonne i szybko schną. W przeciwieństwie do sztucznych materiałów, pieluszki i kocyki z muślinu i bambusa są także oddychające i nie powodują przegrzania i przepocenia dziecka.

Relugan na zimę. Jeśli Wasza wyprawka dla noworodka jest kompletowana z myślą o zimowych spacerach, koniecznie zapoznajcie się z owczą skórą, produkowaną bez użycia szkodliwych substancji, czyli związków chromu obecnych zwykle w garbnikach. Całkowicie naturalny proces produkcji sprawia, że relugan jest bezpieczny dla maluchów i zachowuje  wszystkie naturalne właściwości wełny. Unikalne właściwości termoregulacyjne sprawiają, że relugan sprawdza się także latem – okryte nim dziecko nie poci się. Właściwości antybakteryjne i samoczyszczące sprawiają, że to naprawdę świetny wybór dla delikatnej skóry niemowląt.

Wyprawka dla noworodka pełna naturalnych, ekologicznych tekstyliów otuli maluszka, gwarantując mu zdrowie i bezpieczeństwo. Kształtujący się mikrobiom na poziomie skóry malucha doceni takie wybory!

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *