Bańki mydlane
Dziecko

Zabawy z maluchem- bańki mydlane

Wielu młodych rodziców nie mających zbyt wielkiego doświadczenia w opiece oraz wychowaniu dzieci, wychodzi z założenia, że zabawy z dzieckiem mają sens dopiero wówczas gdy zaczynają się one interesować zabawkami. Nie jest to jednak prawda, zabawy z małym dzieckiem wieku kilku- kilkunastu miesięcy są bardziej owocne niż ze starszym dzieckiem. W przypadku małego dziecka, jesteśmy w stanie zainteresować go praktycznie wszystkim.

Wystarczy odrobina inwencji twórczej i możemy wyczarować naszemu dziecku prawdziwy, bajkowy świat. Jednym z tego rodzaju propozycji jest wykonanie dla dziecka baniek mydlanych. Odbijające się w nich kolorowe światło przyciąga spojrzenie a próby ich łapania w małe rączki stanowią doskonałą zabawę na wiele godzin.

Płyn do wykonania baniek mydlanych można kupić w każdym sklepie z zabawkami. Z łatwością jednak możemy wykonać go w domu używając do tego celu gliceryny oraz zwykłego płynu do mycia naczyń. Dzięki dodanej glicerynie bańki mydlane można wydmuchać do znacznie większej wielkości, natomiast ich trwałość jest dłuższa.

Aby wykonać bańki, wystarczy zmieszać ze sobą wszystkie składniki i dmuchać je za pomocą słomki. Zabawy tego rodzaju warto jest przenieść na dwór gdzie dziecko ma możliwość korzystania również z przebywania na świeżym powietrzu. W domu bańki pozostawią na podłodze oraz meblach tłuste plamy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *