Light. Time&Colour - kolekcja Toma Connella dla Davines
Kobieta

Light. Time&Colour – kolekcja Toma Connella dla Davines

4 różne portrety fryzjerskie osadzone w szerszym kontekście społeczno-artystycznym – Davines zaprezentował najnowszą kolekcję Light. Time&Colour. Dyrektor artystyczny marki Tom Connell zadbał, by tym razem – jak w malarstwie – to kolor stanowił wskazówkę do interpretacji obrazów.

Kolekcja Light. Time&Colour to najnowszy projekt Toma Connella, który obejmuje badania nad interpretacją indywidualności każdej kobiety. W tym celu fryzjer wykracza poza stylizację włosów, poszukując punktów wspólnych fryzjerstwa oraz mody, muzyki, architektury i designu. Każdy look to efekt poszukiwania odniesień do kontekstów społeczno-kulturowych i artystycznych, które – zgodnie z intencją autora – utrudniają odczytywanie kolekcji w prostym aspekcie fryzjerstwa, zbliżając ją do dzieła sztuki.

Kolekcja Light. Time&Colour to najnowszy projekt Toma Connella
Kolekcja Light. Time&Colour to najnowszy projekt Toma Connella

Inspiracja – mieszanie sztuk

Kolekcje na rok 2021 są kontynuacją długofalowej podróży kulturowej mającej na celu wypełnienie luki pomiędzy przemysłem fryzjerskim, designem, sztuką i modą. To praca innowacyjna, ale z przejrzystym, autentycznym podejściem – wyjaśnia Tom Connell. Light. Time&Colour jest częścią długoterminowego projektu Portrety ludzi (Portraits of People). Kolekcja wpisuje się w bardziej konceptualny trend, który wynosi sztukę stylizacji włosów na wyższy poziom.

Dyrektor artystyczny Davines zdecydował się odejść od fotografii cyfrowej – looki uwiecznił na kliszy filmowej z wykorzystaniem naturalnego światła. Zrezygnował także z retuszu, żeby lepiej podkreślić autentyczność portretów.

Kolor, połączenie czasu i światła

W najnowszej kolekcji włoskiej marki to kolor zajmuje centralne miejsce, pozostawiając technikę w tle. Niezwykłe odcienie koloru stanowią wskazówkę do interpretacji obrazu. Każdy ton, mocny i oryginalny, jest nadal spokojny i elegancki. Skrupulatne opracowywanie odcieni jest harmonijne, odsłaniając szczegóły i kontrasty, które czasami są delikatne, a innym razem dość wyraźne.

Sprawdź: Czym kierować się wybierając odpowiednią koszulę?

Ocean Pacific Green

Specyficzny odcień zieleni połączony z lekko złotym, piaskowym tonem. Inspirację stanowi image Davida Bowiego z połowy lat 70. i estetyka drugiej fali punk rocka. Kolor jest hołdem złożonym duńskiemu artyście Olafurowi Elìassonowi.

First Light

Kształt nawiązujący do architektury japońskiej, której surowcem jest drewno, w ciepłej tonacji beżu. Look za każdym razem odsłania nowy szczegół: stopniowane podcięcie, węzeł, przesadna grzywka z efektem pióra.

First Light
First Light

Last Light

Autentyczny odcień miedzianego metalu i ostatniego światła dziennego. Fryzura nawiązuje do stylizacji skaterek z lat 70. – klasyczny kształt shag wydłużony w bardziej śmiały i przerysowany sposób.

Last Light
Last Light

Colorado Topaz

Do fryzury o krótkim, dysharmonijnym przodzie i długim tyle o równej długości spójność wprowadza kolor – odcień topazu występującego w Kolorado i półprzezroczysta sierść koni z rasy achał-tekiński.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *