Polacy uwielbiają fastfoody

Polacy uwielbiają fastfoody

Problem otyłości

Problem otyłości ludzi, zarówno młodych jak i tych w starszym wieku  dotyczy już coraz większej ilości krajów. Dlaczego wśród ludzi w każdym wieku coraz więcej jest osób odznaczających się naprawdę znaczną nadwagą, która jest już niebezpieczna nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ składa się na nie wiele czynników. W czasach średniowiecza, a także w późniejszych, otyłość była oznaką zamożności.

Podczas gdy biedacy byli wychudzeni i zabiedzenie od najmłodszych już lat, władcy oraz szlachta ledwo dopinała guziki swoich bogato zdobionych strojów. Dziś w większości krajów jest wręcz odwrotnie. Osoby o imponujących zasobach na  koncie bankowym stać jest na spożywanie droższego jedzenia, które jest drogie, podczas gdy osoby mniej zamożne chętnie jedzą tanie i niezdrowe Fast foody. O ile w krajach wysoko rozwiniętych ceny w barach szybkiej obsługi są najniższymi, ponieważ duża porcję frytek możemy kupić za przysłowiowe kilka groszy, w Polsce tego rodzaju miejsca kojarzą się ze swoistego rodzaju prestiżem.

Fastfoody – atrakcje dla wszystkich?

Wizyta w sieciowych barach z Fast foodami stanowią atrakcje zarówno dla dzieci jak i młodzież. Polacy, nie tylko bardzo lubią jeść Fast foody, to na dodatek jeszcze coraz częściej nie mają czasu na gotowanie w domu, wybierają więc szybki obiad na mieście, którego wartości odżywcze pozostawiają jednak wiele do życzenia. Do najczęściej spożywanych przez naszych rodaków dań z barów szybkiej obsługi należy, pizza, hamburgery, frytki, hot dogi a od pewnego czasu również coraz częściej kebaby, pochodzące z Turcji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.