Bedoes - człowiek sukcesu?
Lifestyle

Bedoes – człowiek sukcesu?

Bedoes, to raper młodego pokolenia, który swoją twórczością zatrząsnął sceną rap z każdej strony. Borys Przybylski, bo tak nazywa się nasz dzisiejszy bohater, to 20 letni raper z Bydgoszczy, który wychował się wraz z mamą i babcią, na osiedlu Bartodzieje, warto wspomnieć, gdyż raper często tworzy kawałki w oparciu o swoje przeżycia, co więcej Bedi zakończył edukację na poziomie gimnazjum. Tym krótkim tytułem wstępu zapraszamy do dalszej lektury o raperze, który w tak młodym wieku stał się jednym z najbardziej wpływowych postaci w świecie polskiego hip – hopu.

Droga Bedoesa do SB Maffija

Bedoes chwycił się za tworzenie muzyki w bardzo młodym wieku, mając zaledwie 13 lat mógł się już pochwalić pierwszymi autorskimi nagraniami. Jego najwcześniejsze mixtape’y sięgają czasów, gdy Bedi miał 15 lat, co nie ukrywajmy, jest bardzo imponującym osiągnięciem. Kawałki takie jak: Gucci Watch, Najgrubszy z najmłodszych, Ganesha’a Blessing, czy Anubis’s Throne to jedne z pierwszych znanych nam efektów twórczości młodego rapera. Ciekawostką będzie też fakt, iż Bedoes w roku 2014 wypuścił mixtape, który obecnie znajduje się na liście „Najdroższe i najtrudniej dostępne płyty w polskim rapie”. Mixtape pod tytułem TBK został stworzony we współpracy z 2115.

Współpraca z Kubim

Kubi Producent, a właściwie Jakub Salepa, to 19 letni polski producent muzyczny, którego działalność na polskim rynku muzycznym obserwujemy od 2015 roku, czyli w zasadzie pierwsze kroki zaczął Kubi stawiać na równi z Bedoesem. Jego solowy minialbum Vibhanga EP zapoczątkował karierę młodego artysty. Nie trzeba było długo czekać, aby ścieżki kariery młodych i zdolnych wykonawców połączyły się, gdyż już rok później, a mianowicie w 2016 roku Bedi i Kubi rozpoczęli współpracę nad pierwszą wspólną płytą. W lutym 2017 roku ukazał się w efekcie ich pracy album pod tytułem „Aby śmierć miała znaczenie” pod patronatem jednej z najlepiej prosperujących wytwórni muzycznych SB Maffija. Był to nie lada sukces dla obojga artystów – raz, że połączyli siły i świetnie dogadali się pod względem stylistycznym, a dwa, nawiązali współpracę z SB Maffiją, która pod swoimi skrzydłami trzyma najlepszych raperów młodego pokolenia, co świetnie potwierdza wykaz płyt, chociażby na Preorder.pl.

Sukces nr 1, 2, 3…

Bedoes i Kubi wywołali lawinę sukcesów w swojej karierze. Ich kolejne single, a następnie płyta szły na szczyt jeden po drugim jak klocki w domino. Młodzi artyści trafili do polskich odbiorców muzyki rap bez półśrodków, co zaowocowało tak wielkim sukcesem. Pierwszym hitem okazał się singiel „Gang, gang, gang”, który znalazł się na 1. miejscu listy Hip-Hop, by zaraz później mógł zastąpić go singiel „Biały i młody”. Oba single osiągnęły ponad 10 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Po ukazaniu się całej płyty, nastąpił szał wśród fanów, gdyż płyta „Aby śmierć miała znaczenie” wskoczyła na 1 miejsce Polskiej Listy Przebojów OLiS, sprzedając się w nakładzie ponad 3000 kopii. Krążek ten ostatecznie osiągnął ilość sprzedanych egzemplarzy na miano statusu złotej płyty.

Kwiat Polskiej Młodzieży – sukces nr… ?!

Dobra passa nie opuszcza Bedoesa, jak i Kubiego Producenta, chociaż ciężko oczekiwać porażki przy takim poziomie i zestawieniu dwóch niezaprzeczalnych talentów. Nowa płyta, „Kwiat polskiej młodzieży”, która ukazała się w sprzedaży 30 listopada 2018 roku, osiągnęła status złotej płyty w TRZYNAŚCIE DNI! To wręcz prosi się o wielkie „Gratulacje” dla obu panów, zwłaszcza, iż egzemplarze, które wyszły do fanów przekroczyły ilość 15 tysięcy! O sukcesie świadczy też przeogromna ilość wyświetleń na platformie YouTube, która niewątpliwie wyznacza ścieżki i trendy polskiej muzyki w dzisiejszych czasach. Bedoes osiągnął liczbę wyświetleń ponad 70 milionowej publiki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *