Czarny Kot Warszawa - samowola budowlana?
Lifestyle

Czarny Kot Warszawa – samowola budowlana?

Czarny Kot Warszawa to doskonale znany i bardzo kontrowersyjny budynek zlokalizowany w sercu stolicy, przy ulicy Okopowej 65. Na pewno kojarzy go każdy mieszkaniec Warszawy, a także osoby spoza stolicy, które regularnie śledzą doniesienia prasowe lub wzmianki w mediach dotyczące tego budynku.

Czarny Kot Warszawa – samowola budowlana

Czarny Kot Warszawa jak wiadomo nie grzeszy urodą. To idealny obraz samowoli budowlanej, gdzie można próbować doszukiwać się stylu eklektycznego. Budynek hotelu został jednak zgłoszony do rozbiórki, która odbyć ma się jeszcze przed zakończeniem 2019 roku.

Firma prowadząca działania rozbiórkowe będzie miała zaledwie 60 dni na dokończenie swoich działań, co jest bardzo krótkim czasem, a zauważyć należy, że prace prowadzone będą w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Kiedy powstał Czarny Kot

Czarny Kot wybudowany został pod koniec lat osiemdziesiątych i miał być jednokondygnacyjnym budynkiem o przeznaczeniu hotelowym. W kolejnych latach jednak właściciele stopniowo dobudowywali różne fragmentu budynku, a dziś widzimy brzydki i starodawny obiekt, który bardziej jednak śmieszy, niż budzi uczucia sentymentalne.

Czy Czarny Kot Warszawa będzie mile wspominany? To się okaże.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *