Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?
Lifestyle

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?

Zastanawiasz się nad kupnem rolet zewnętrznych, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie wybrać? Dlaczego w ogóle warto montować rolety zewnętrzne?

Na pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

  1. Czy warto montować rolety zewnętrzne?
  2. Rolety zewnętrzne – jakie są rodzaje?

Jakie rolety zewnętrzne warto wybrać? Wszystko zależy od tego, na jakim etapie budowy jest Twój dom. Niektóre rozwiązania nie da się zamontować na gotowym budynku w sposób bezinwazyjny. Dlatego warto na początek zapoznać się z rodzajami rolet zewnętrznych oraz sposobami ich montażu, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Zanim jednak przejdziemy do tematu, przypomnijmy, dlaczego w ogóle warto montować rolety zewnętrzne. 

Czy warto montować rolety zewnętrzne?

Czy warto montować rolety zewnętrzne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tak! Jakiekolwiek rolety zewnętrzne mają bardzo dużo zalet. W porównaniu do rozwiązań wewnętrznych roleta zewnętrzna skutecznie chroni pomieszczenia przed nadmiernym hałasem. A zatem w Twoim domu możesz wypoczywać w ciszy i spokoju. Kolejna zaleta to ochrona prywatności. Żaden sąsiad nie będzie widział, co dzieje się w Twoim domu.

Do zalet rolet zewnętrznych zalicza się oczywiście to, że skutecznie zabezpieczają przed czynnikami atmosferycznymi – nie tylko słońcem, ale i przede wszystkim przed wiatrem czy gradem, który może zniszczyć Twoją stolarkę okienną. Dodatkowo dzięki roletom zewnętrznym możesz zaoszczędzić na rachunkach – dotyczących zarówno ogrzewania, jak i klimatyzacji. Takie rozwiązania doskonale izolują termicznie.

Rolety zewnętrzne gwarantują także wysoki poziom bezpieczeństwa. Na rynku można znaleźć nawet specjalne rolety antywłamaniowe, dzięki którym Twoje mienie będzie doskonale chronione przed ewentualnymi złodziejami. Specjalna konstrukcja rolety w połączeniu z odpowiednimi mechanizmami sprawiają, że żaden złodziej nie będzie w stanie podnieść rolety od zewnątrz i włamać się do Twojego domu.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać? Wszystko zależy od tego, na jakim etapie będziesz je montował. Wpływ na wybór optymalnego rozwiązania ma również umiejscowienie roletowej skrzynki oraz klapy rewizyjnej.

Rolety zewnętrzne – jakie są rodzaje?

Jakie rodzaje rolet zewnętrznych można znaleźć na rynku? Dostępne są między innymi rolety natynkowe, które można zamontować zarówno na etapie budowy domu, jak i na budynku istniejącym, gdyż instalacja nie musi w żaden sposób ingerować w stan nieruchomości. Takie rolety natynkowe można zamontować na ramach okiennych lub elewacji.

Kolejny rodzaj to rolety podtynkowe. Tego typu rozwiązania montuje się tylko i wyłącznie w trakcie budowy domu, a dokładniej na etapie ocieplania nieruchomości. Oczywiście można zamontować je również później, jednakże musisz liczyć się z koniecznością wprowadzenia zmian w nadprożu. Rolety zewnętrzne podtynkowe wyróżniają się przede wszystkim świetną izolacją termiczną. Dodatkowo doskonale wpasowują się w całą elewację, stając się właściwie integralną częścią. Przy roletach podtynkowych można zastosować również moskitiery, które gwarantują świetną ochronę przed różnego rodzaju insektami.

Na rynku można znaleźć również rolety nadstawne i nadprożowe. Te pierwsze montuje się razem z oknem, a zatem na etapie budowy. Jeśli chcesz kupić rolety nadstawne i wykorzystać je na istniejącym już budynku, owszem – możesz to zrobić, jednakże tylko i wyłącznie wtedy, gdy planujesz również wymianę stolarki okiennej. Rolety nadprożowe natomiast montuje się w trakcie wznoszenia ścian. Do zalet tego ostatniego rozwiązania zalicza się stabilną konstrukcję – a to dzięki aluminiowym tynkowym podporom oraz wzmocnieniu ze stali. Taka roleta nadprożowa dodatkowo zmniejsza zużycie energii na chłodzenie czy ogrzewanie nieruchomości. Świetnie sprawdzi się zatem w domach pasywnych czy energooszczędnych.

Wspominaliśmy również o tym, że dostępne są specjalne rolety antywłamaniowe. Od standardowych rozwiązań różnią się przede wszystkim wzmocnioną konstrukcją zarówno kurtyny rolet, jak i prowadnic czy listwy dolnej. Ponadto takie rolety antywłamaniowe RC3 charakteryzują się świetną odpornością na warunki atmosferyczne i łatwą konserwacją. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje mienie miało zapewnioną wysoką ochronę, kiedy nie będzie Cię w domu, gwarantujemy, że rolety antywłamaniowe spełnią Twoje oczekiwania!

Zamontowanie rolet zewnętrznych nie jest skomplikowane, a dzięki temu, że pancerz rolety można dobrać do konkretnej elewacji budynku, można uzyskać spójny efekt wizualny. Warto oczywiście wybrać sterowanie zdalne, aby rolety zewnętrzne mogły być łatwo opuszczane. Z roletami zewnętrznymi często jest tak, że poprawiają również poziom izolacji akustycznej, co docenią wszystkie osoby korzystające z wnętrza domu. Nic więc dziwnego, że montuje się je coraz częściej zarówno w nowych domach jednorodzinnych, gdzie są uwzględniane już w projekcie budynku, jak i w starszych nieruchomościach. Rolety zewnętrzne pozwolą uzyskać całkowite zaciemnienie i komfortową temperaturę w domu. Po dodatkowe informacje na ten temat najlepiej jest zajrzeć na stronę producenta.

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?
Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *