Gdzie wolno grillować
Lifestyle

Gdzie wolno grillować

Sezon wiosenny i letni to okresy sprzyjające grillowaniu. Piękna pogoda kusi, żeby spędzić ten czas z rodziną lub znajomymi przy posiłku. Powstaje przy tym jedno pytanie. Gdzie to zrobić?

Nie wszędzie jest to możliwe, także warto wiedzieć, jakie miejsca są dozwolone.

Gdzie legalnie rozpalić grilla?

Balkon – nie ma przepisów zabraniających na rozpalenie grilla w tym miejscu. Trzeba za to zwrócić uwagę czy dym, hałas imprezy i zagrożenie wzniecenia pożaru nie utrudniają życia innym lokatorom budynku. Jeśli tak jest, to mogą oni wezwać policję, a właściciel domu może zostać ukarany mandatem i pociągnięty do odpowiedzialności. Lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest elektryczny grill i brak hałasu.

Ogród – posiadając dom i przestrzeń wokół niego, ma się możliwość swobodnego grillowania. Nie istnieją zakazy w tej kwestii, więc ogród jest idealnym miejscem.

Przeczytaj: Modne jeansy w sezonie 2020

Działka za miastem – podobnie jak w powyższym przypadku nie istnieją żadne zakazy.

Polecamy:

Miejsca publiczne – w wielu miastach jest sporo miejsc, w których można rozpalić grilla. Najczęściej są to parki, polany lub przestrzeń blisko wody. Należy pamiętać, że obowiązuje tam zakaz picia alkoholu, hałasowanie i zakłócanie porządku publicznego. Przed udaniem się na grilla dobrze jest wcześniej sprawdzić, w jakich miejscach jest on dozwolony.

Warto wiedzieć: Stylowe buty na lato

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.