Gra planszowa MOCARSTWA
Lifestyle

Gra planszowa MOCARSTWA

Chcesz się przenieść do Europy XVIII wieku i wcielić się w rolę jednego z wszechmocnych władców? Umożliwi to nowa gra strategiczna gra planszowa MOCARSTWA. Cel gry jest prosty – trzeba zdobyć kontrolę nad jak największą częścią kontynentu. Jak to zrobić – czy za pomocą negocjacji politycznych, dominacji gospodarczej czy też środkami militarnymi – o tym wszystkim będzie musiał zdecydować każdy gracz.

W grze można się wcielić we władcę tak znaczących wtedy państw, jak Polska, Hiszpania, Rosja, Anglia, Francja, Węgry, Niemcy, Szwecja czy też Imperium Osmańskie.

Ta strategiczno-losowa gra nie tylko wcieli nas w realia tamtych czasów, ale też zapewni niesamowitą rozrywkę na wiele godzin. Pierwszy prototyp tej gry powstał już dwie dekady temu. Przez ten czas projekt był jednak wielokrotnie dopracowywany oraz modyfikowany. W końcu po wielu latach powstał satysfakcjonujący produkt finalny, który może trafić na rynek.

Gra planszowa MOCARSTWA wpisuje się w dwa bardzo wyraźne trendy na współczesnym rynku. Pierwszy to oczywiście prawdziwy renesans popularności gier planszowych. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że odchodzą one do przeszłości i będą na dobre wyparte przez gry komputerowe oraz konsolowe. Jednak dziś planszówki są coraz popularniejsze i są uznawane często na najlepszy sposób na spędzenie wspólnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Drugi trend to natomiast rosnące zainteresowanie historią. Ludzie – również bardzo młodzi – coraz częściej chcą wiedzieć, jak niegdyś wyglądał świat oraz Polska. A wiek XVIII był z pewnością bardzo ciekawy – zarówno w historii Polski, jak i całej Europy. Dzięki grze MOCARSTWA (zobacz ją TUTAJ) każdy będzie nie tylko mógł poznać tamte realia, ale też w ramach gry mieć wpływ na to, jak potoczy się historia.

Gra planszowa MOCARSTWA
fot: mocarstwa.pl

Gra została stworzona przez dwóch prawdziwych pasjonatów historii – Piotra i Wiktora. Postanowili się oni podzielić swoją pasją i zainteresować historią innych. Gra planszowa MOCARSTWA została już zaprezentowana między innymi na pokazie Gier Historycznych organizowanym przez Valkiria Network w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Ale już niebawem zagrać będzie mógł w nią każdy – we wrześniu pojawi się w przedsprzedaży na serwisie Wspieram.to, w kategorii „gry bez prądu”. Szczegóły o grze możecie śledzić na facebooku.

Warto wcielić się w rolę potężnego władcy i poznać pasjonującą historię Europy XVIII wieku. A premiera już niebawem, dobrze więc przygotować się na prawdziwe, historyczne emocje!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *