Jak korzystać z sauny
Lifestyle

Sauna – jak korzystać?

Wszyscy wiemy, że sauna to miejsce gdzie możemy zażywać relaksujących kąpieli, które oczyszczają nasz organizm z toksyn, pozwalają się wyciszyć i zrelaksować, oczyszczają pory i przede wszystkim odprężają nasz organizm po ciężkim dni. Aby sauna przynosiła pożądane efekty powinniśmy bywać w niej regularnie.

Jak brać kąpiel w saunie?

1. Przed wejściem do sauny powinniśmy wziąć prysznic.
2. W saunie ze względu na higienę siedzimy na ręczniku, bądź w szlafroku.
3. Przebywanie w saunie powinniśmy zaczynać od najniższych miejsc siedzących, bowiem im wyżej tym jest cieplej.
4. Przy jednorazowej wizycie powinniśmy brać 3 kąpiele w saunie o długości zależnej od naszego samopoczucia (10-15 minut).
5. Po wyjściu z sauny musimy schłodzić nasz organizm biorąc zimną kąpiel pod prysznicem, po czym ponownie udajemy się do sauny.
6. Po trzeciej wizycie i prysznicu, pozostajemy przez trochę w „pokoju relaksacyjnym” w temperaturze pokojowej i co bardzo ważne uzupełniamy płyny, które utraciliśmy w saunie.

Sauna to dość popularne ostatnimi czasy miejsce pozwalające na chwile relaksu po pracy lub wysiłku fizycznym na basenie lub siłowni. Ma ona wiele zalet pozwala między innymi na oczyszczenie organizmy z toksyn, odpręża nasze ciało oraz pozwala nam na chwilę samotności i spokoju w cieple.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.