Jak kupić swoje pierwsze mieszkanie w Krakowie?
Lifestyle

Jak kupić swoje pierwsze mieszkanie w Krakowie?

Kupno mieszkania to bardzo ważna decyzja, niekiedy wiążąca na długie lata. Warto jednak dobrze przemyśleć swój zakup pod każdym kątem.

Bardzo często trzeba wspomóc się kredytem hipotecznym, który znacznie obciąży Twój budżet.

Jak kupić swoje pierwsze mieszkanie?

  1. Analiza wydatków – podejmując się kupna mieszkania, przede wszystkim musimy poznać swoją zdolność kredytową. Takie informacje zasięgniemy m.in. w banku. Gdy zasięgniemy już informacji, w domowym zaciszu warto przeanalizować swoje wydatki. Otóż zliczyć wszystko i przeanalizować czy damy rade płacić również ratę kredytu.
  2. Wkład własny – przed jakimkolwiek zakupem mieszkania, każdy kredytobiorca musi mieć swój wkład własny. W tym roku wynosi on 20% wartości mieszkania. Im mieszkanie jest droższe tym więcej musimy odłożyć.
  3. Wybór mieszkania – to bardzo trudna decyzja, gdyż kredyt zazwyczaj banki dają na 30 lat. Nie może to być pochopna decyzja gdyż tak naprawdę właścicielami tej nieruchomości będziemy po spłaceniu całego kredytu wraz z odsetkami. Nie jest to decyzja na przysłowiowe pięć minut lecz na długie lata. Warto zwrócić uwagę na ilość pokoi, czy planujemy powiększyć rodzinę czy nie. Ponadto bardzo ważna jest lokalizacja tego mieszkania, czy jest daleko do autobus czy tramwaju, ważna jest również infrastruktura handlowo – usługowa.
  4. Biuro sprzedaży mieszkań lub strona internetowa – po określeniu wymogów, jakie ma spełniać Twój wymarzony apartament, należy udać się do biura sprzedaży mieszkań w Krakowie, które mieści się na ulicy Górników 54 lok. 2 lub poszukać informacji na stronie internetowej nowej inwestycji Apartamenty Wielicka. Na stronie internetowej znajdziemy informację o lokalizacji apartamentowców. Każdy etap budowy jest opisany, a ponadto wybrane przez nas mieszkanie można zobaczyć plan mieszkania, wszelkie wymiary i rozmieszczenie pokoi.
  5. Dodatkowe koszty – przy planowaniu oszczędności musimy również zaplanować takie koszty, jak: ubezpieczenie od włamań i zalania, wpis do księgi wieczystej oraz przeniesieni własności – notariusz.
  6. Rozpoczęcie procedury kredytowania – możemy udać się do swojego doradcy finansowego, który pomoże nam przejść przez te wszystkie zawiłe procedury, wybierze nam najkorzystniejszy kredyt lub udać się bezpośrednio do placówki banku i tam rozpocząć całą procedurę.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *