Jak ogarnąć swoje życie?
Lifestyle

Jak ogarnąć swoje życie?

Chaos w Twojej głowie i życiu osobistym nie wróży nic dobrego. W codzinnych obwiązkach, do których zaliczamy nie wątpliwie pracę, dom, opiekę nad dziećmi, lekcje, porządki, zakupy, obiady. Lista jest bardzo duża a gdzie czas dla Ciebie?

Otóż doba jest za krótka na zrobienie wszystkiego niemniej jednak w ciągu dnia Ty również musisz mieć czas dla siebie.

Zadanie to jest do zrealizowania niemniej jednak trzeba ogarnąć to swoje życie i zacząć wszystko od początku.

Jak ogarnąć swoje życie – wyeliminowanie chaosu.

Wszystko jest ważne lecz w życiu są rzeczy ważne i mniej ważne. Od czego zacząć?

Otóż:

  • Zaplanuj swoje posiłki – zaplanuj obiady na każdy dzień tygodnia, sporządź listę potrzebnych zakupów i poświęć na to czas załóżmy w sobotę. W ten sposób skończy się codzienna burza pomysłów co zrobić na obiad. W ten sposób jesteś w stanie uciąć z każdego dnia minimum godzinę, gdyż produkty masz już w lodówce należy je tylko przygotować,
  • Sprzątanie – ustal jeden dzień w tygodniu gdzie robisz gruntowe sprzątanie, odkładaj wszystko na miejsce a Twój bałagan z tygodnia na tydzień będzie mniejszy. Najpotrzebniejsze rzeczy trzymaj w jednym miejscu w ten sposób nie będziesz biegać po domu w poszukiwaniu kluczy do samochodu czy identyfikatora do pracy.
  • Notuj swoje myśli – każdą rzecz, która przyjdzie Ci do głowy przelewaj na papier, w ten sposób co wieczór nie będziesz musiała zastanawiać się czego jeszcze nie zrobiłaś. Może Ci się wydawać, że w ten sposób wyręczasz swoją pamięć od pracy nic bardziej mylnego. Zapisując coś, pamiętasz o tym dużo dłużej niż w przypadku braku zapisywania informacji. Ludzie są wzrokowcami, a pamięć jest ulotna przy natłoku obowiązków.

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.