Jak pozbyć się kaca
Lifestyle

Jak pozbyć się kaca

Po imprezach, spotkaniach towarzyskich, bardzo często spotyka nas dolegliwość zwana kacem. Przyczynia się do tego zbyt duża ilość wypitego alkoholu. Kac pojawia się zazwyczaj następnego dnia. Towarzyszy mu ból głowy, mdłości, bóle brzucha, wymioty, bóle mięśni… Z pewnością wiele osób doświadczyło już w swoim życiu tej przykrej dolegliwości.

Jak pozbyć się kaca? Jakie są najlepsze sposoby na kaca?

Warto znać sposoby, które mogą przyczynić się do zmniejszenia zatrucia alkoholowego. Zatem zanim zaczniemy pić alkohol, warto przestrzegać kilku zasad.
Spowolnić wchłanianie alkoholu może pełny żołądek – warto być najedzonym. Pomyślmy, jaki alkohol zamierzamy spożywać i nie mieszajmy trunków! Taka mieszanka jest bardzo złym pomysłem i przyczynia się do jeszcze większego kaca. Zatrucie takie częściej dotyka też zmęczone osoby, dlatego warto przed imprezą się wyspać. Można także pomyśleć o spożyciu witamin w tabletkach. Te sposoby na kaca są jednymi z wielu, których powinno się przestrzegać.

Gdy nadejdzie kolejny dzień, jak pozbyć się kaca? Warto wziąć chłodny prysznic, który doda energii. Nie można zapominać o nawodnieniu organizmu – trzeba pić dużo wody. Wśród potraw pomagających na kaca znajdziemy rosół, jajecznicę, bulion warzywny. Znane są także mikstury na kaca, rozpuszczone dawki witamin… Niektóre osoby są zdania, że gorzka herbata może tutaj zdziałać cuda. Jednak wszystko zależy od organizmu. Na każdego działa coś innego.

Jak pozbyć się kaca? Najłatwiejszą odpowiedzią jest – zapobiegać zatruciu, pić z umiarem!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.