Jak umeblować salon z kuchnią?
Lifestyle

Jak umeblować salon z kuchnią?

Aranżując nasze m2 należy zwrócić uwagę na salon i kuchnię. To dwie najważniejsze przestrzenie w naszym domu, które pełnią szereg funkcji a często w nowym budownictwie są one łączone razem. Zwykle stanowi to kłopot, gdyż powierzchnia do zagospodarowania jest nie wielka a projekt musi uwzględnić przede wszystkim funkcjonalność i wygodę. Jak umeblować salon z kuchnią?

Tworząc projekt kuchni i salonu musimy mieć wszystko przemyślane, gdyż to właśnie w tych pomieszczeniach spędzamy najwięcej czasu z rodziną, przyjaciółmi. Oprócz naszej twórczej inwencji możemy również posiłkować się poradami specjalistów (https://nowe-nieruchomosci.pl)

Projekt kuchni

Projektując kuchnie musimy pamiętać o zachowaniu trójkąta roboczego. Zasada ta ma na celu zaprojektowaniu lodówki, kuchenki i zlewozmywaka tak, by wszystko było koło siebie co znacznie wpłynie na komfort Twojej pracy. Odległości nie powinny przekraczać 120-270 cm.

Oddzielenie przestrzeni

Kupując mieszkanie od dewelopera zazwyczaj salon połączony jest z kuchnią. W rynku wtórnym spotkamy się raczej z oddzielnymi przestrzeniami. Niemniej jednak nic nie szkodzi by to połączyć. Gdy mamy już projekt kuchni, warto wygospodarować miejsce na stół i krzesła. Ustawienie go poziomo spowoduje, że od tego miejsca zaczyna się inna przestrzeń. Łagodne wyjście z kuchni do salonu. Ponadto możemy w inny sposób zaakcentować, że wchodzimy w sferę salonu. Wystarczy sofę obrócić tyłem do kuchni. Niegdyś było nie do pomyślenia, że sofa nie stoi przy ścianie, dziś coraz częściej ten zabieg jest wykorzystywany w projektowaniu salonu z kuchnią.

Oświetlenie

Każda strefa powinna być dobrze oświetlona.  W ten sposób nie tylko pięknie oświetlimy nasze mieszkanie, ale również zaakcentujemy zmiany przestrzeni. W kuchni warto zwrócić uwagę na podświetlenie szafek, wygląda to efektownie i nadaje ciepła temu miejscu. Ponadto musi być lampa sufitowa, i tutaj warto kupić lampy przeznaczone do kuchni z żarówkami LED. Ponadto nad stołem również powinny pojawić się lampy, można wykorzystać lampy o geometrycznych kształtach, wprowadzą nutę nowoczesności a jednocześnie pokażą, że jesteśmy już w innej strefie – jadalni. Salon to przede wszystkim lampa sufitowa i lampy stojącej. 

Kolory w kuchni i salonie

W nowoczesnych aranżacjach salonu i kuchni dominują przede wszystkim szarości, biele, beże, czerń. Ponadto coraz większym zainteresowaniem cieszy się beton artystyczny oraz drewno. Ponadto kolory w kuchni powinny być dobrane pod temperament domowników. Otóż osoby, które kochają ład i porządek powinny zaprojektować kuchnie w której będzie dominowała biel. Gdy ktoś ma kłopoty z wagą, warto skupić się na kolorze niebieskim. Kolor ten oddziałuje na nas zniechęcająco. Przez co rzadziej sięgamy po niezdrowe przekąski.

Osoby, które żyją w ciągłym stresie, powinny zarówno salon, jak i kuchnię wzbogacić o kolor zielony, który uspokaja nerwy i wycisza układ nerwowy. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *