Jak zrobić brodę z waty?
Lifestyle

Jak zrobić brodę z waty?

Święta Bożego Narodzenia, karnawał czy Halloween to tylko nie liczne okoliczności gdzie rodzic musi zabłysnąć swoją kreatywnością i wymyślić dla swojej pociechy przebranie. Większość strojów można wypożyczyć z wypożyczalni, kupić na Internecie lub zrobić samemu.

Wystarczy trochę wyobraźni i zaangażowania. Ponadto wspólne robienie stroju wraz z Twoim dzieckiem to świetna alternatywa na zimowe wieczory gdzie zazwyczaj brakuje pomysłów na zabawy w domu.

Jak zrobić brodę z waty?

Najszybszym sposobem byłoby zakup brody a jej koszt oscyluje się na około 14 zł. Nie jest to wysoki koszt lecz wszystko co zrobione własnoręcznie jest lepsze i daje dużo satysfakcji.

Do zrobienia brody z waty musisz mieć:

  • 1 arkusz brystolu lub blok techniczny
  • Nożyczki
  • Watę
  • Klej
  • Gumkę lub sznurek
  • Dziurkacz

Z brystolu lub bloku technicznego wytnij trójkąt. Na przygotowanym trójkącie przyklejaj gęsto watę, by nie było widać wolnego miejsca, gdy jedna strona jest już pokryta watą. Zostaw do wyschnięcia. Gdy Twój trójkąt obeschnie odwróć trójkąt i ponownie pokryj go klejem i watą.

W obu końcach zrób dziurki z wykorzystaniem dziurkacza i przełóż sznurek lub gumkę. Zamiast gumki możesz zastosować patyczek. W ten sposób przykładasz brodę a nie obwiązujesz się nią. Sposób mocowania brody zależy od Ciebie i danej okoliczności.

Niemniej jednak sznurek jest bardziej praktyczny gdyż dziecko ma wolne ręce i nie zapomni zabrać swojej brody ze stolika.

Wykonanie tej brody nie zajmie Ci nie więcej, jak 15-20 minut a czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *