Jak zrobić dobry plan dnia
Lifestyle

Jak zrobić dobry plan dnia

W XXI wieku żyjemy w dużo szybszym tempie, aniżeli nasi przodkowie. Coraz większa liczba zadań, a jednocześnie coraz krótszy czas na ich wykonanie, konieczność zwiększenia wydajności i poprawy efektywności u wielu osób powoduje stres. A zestresowani jesteśmy jeszcze bardziej roztargnieni i nieskuteczni w swoich działaniach. By temu zapobiec wystarczy zadbać o dobry plan dnia.

Jak zrobić dobry plan dnia?

Każdy z nas ma do wykonania pewne zadania. Niektóre z nich muszą zostać wykonane w danym dniu, inne w dalszym terminie. By stworzyć naprawdę dobry plan dnia należy przygotować do tego narzędzia. Przydatny będzie kalendarz – papierowy, w telefonie, na komputerze albo na ścianie. Zadania warto pogrupować według właściwości – zadania związane z obowiązkami domowymi, służbowymi i inne. Warto ustalić też priorytet wykonywanych zadań – które z nich możemy pominąć i ewentualnie przesunąć na kolejny dzień, a które obowiązkowo musimy wykonać w danym dniu.

Warto tu podkreślić, że należy na plan dnia spojrzeć realnie i zastanowić się czy jesteśmy czasowo i fizycznie w stanie wykonać wszystkie narzucone sobie zadania. Dopiero wówczas można przystąpić do wpisywania planu dnia w kalendarz. Dla wzrokowców polecane jest używanie kolorowych flamastrów, naklejek i innych znaczników, które pozwolą jednym spojrzeniem określić rodzaj przypisanego zadania. Tak stworzony plan na pewno będzie przydatny i spełni swoją rolę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *