Już niebawem wegańskie hot-dogi w Żabce
Kuchnia,  Lifestyle

Już niebawem wegańskie hot-dogi w Żabce

W ostatnim czasie coraz częstszym sposobem na zabicie głodu jest spożycie hot-doga ze sklepu Żabka. Obecnie w większości tych sklepów z zielonym logo oprócz zrobienia zakupów spożywczych można również napić się kawy oraz skosztować fast – fooda. Ostatnio bardzo głośno słuchać, że żabka wprowadza wegańskie hotdogi. Czy jest to prawda?

Coraz mniej mięsa w jadłospisach

W naszym kraju coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa czy też zdecydowanie ogranicza ten produkt w jadłospisie. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom takich klientów coraz więcej sklepów sieciowych wprowadza do swojej oferty opcje posiłków bezmięsnych.
Obecnie w McDonald’s można skosztować wegańskiego burgera, a na stacjach Orlen czy w Ikei wegańskiego hot-doga czy klopsika.

Wegańskie hot-dogi w sklepach Żabka

Za potrzebami klientów idzie również Żabka, która to zamierza wprowadzić do swojej oferty opcję wegańską. Od 2020 roku w sieciówkach tych każdy klient będzie mógł skosztować bezmięsnego hot – doga. Posiłek ten ma być przyrządzany na bazie bezmięsnej parówki, która to swym smakiem ma być bardzo zbliżona do mięsa. Ponadto w ofercie będą znajdować się również wegańskie sos. Firma, która zaopatrza Żabkę, zapowiada wprowadzenie wegańskiego majonezu, stworzonego tylko i wyłącznie na bazie produktów roślinnych.

Zatem nie pozostało nic innego, jak z niecierpliwością oczekiwać na to, aby skosztować roślinnego odpowiednika dotychczas popularnych hot – dogów.

3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *