Kot w domu – jak zabawki sprawią mu radość?
Lifestyle

Kot w domu – jak zabawki sprawią mu radość?

Szeroki wybór zabawek dla kotów sprawia, że niełatwo jest podjąć decyzję. Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając te, które pokocha Twój milusiński, zapraszamy do artykułu. Poznaj te, które naszym zdaniem zasługują na uwagę.

Maskotki

Młode koty chętnie bawią się niedużymi maskotkami, które umożliwiają im tarmoszenie i podrzucanie, wynikające z ich łowieckiego instynktu. Miękkie, wykonane często ze sznurka sprawiają, że kot chętnie wchodzi z nimi w interakcję. Warto rozważyć propozycje takie jak myszki Dico, które zakończono lekkim piórkiem, dodatkowo stymulującym kocura do aktywności.

Każdy kot jest inny i może mieć odmienne potrzeby, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest przetestowanie poszczególnych grup zabawek na swoim milusińskim. Kocięta będą inaczej reagowały na niektóre z nich niż kilkuletnie koty. Aby się nie znudziły dobrze co jakiś czas chować poszczególne akcesoria dla kotów (https://www.bricomarche.pl/zwierzeta/kot/zwirek-akcesoria-zabawki) i zamieniać je, nie dając tym samym powodu do zniechęcenia.

Piłki

To jedne z ulubionych artykułów małych wąsaczy. Koty potrafią bawić się nim samodzielnie bez konieczności angażowania właściciela. Jedne biorą je do pyszczka, inne preferują aktywność na zasadzie dryblingu. Dostępne są różne wzory, rozmiary i rodzaje: gładkie, z wypustkami, piłki sizalowe z otworami dla kota, a nawet z zawieszką w postaci puszystego ogonka.

Wędki

Wędka z myszką dla kota zakończona zabawką ze sznurka (np. przypominającą mysz) lub puszystym piórkiem to jedna z najlepiej odbieranych przez naszych małych przyjaciół zabawek. Poruszanie nią doskonale imituje polowanie, którego domowe kanapowce nie mają okazji zaznać. Instynkt robi swoje! Kot z chęcią śledzi zawieszkę, co wpływa korzystanie na zaspokojenie potrzeb wynikających z jego fizjologii. Tego typu aktywność bazująca na pobudzaniu bodźców sprawia, że zwierzę łatwiej się socjalizuje i daje upust swojej energii.

Drapaki

Tym, co doskonale zajmuje kota, są drapaki. Nic w tym dziwnego, gdyż umożliwiają mu ruch, skakanie, wspinanie, a przy tym rozwijanie naturalnych odruchów, takich jak drapanie. Ostrzenie pazurów to tylko jeden z powodów, dla którego warto go nabyć dla swojego mruczka. To miejsce służące do rozciągania, dlatego przy zakupie należy dopasować wysokość kolumny do rozmiaru zwierzątka. Istotny jest także rozmiar legowiska, który powinien zapewniać wygodę w trakcie zabawy, mycia, czy wypoczynku. Drapaki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają stabilność konstrukcji. Idealnym przykładem jest drapak 2w1 Zolux, który będzie się nadawał dla małych kotów.

Hamaki

Koty chętnie się wspinają i eksplorują otoczenie z wysokości. Po zabawach ruchowych z przyjemnością oddają się wypoczynkowi, najlepiej w ciepłych miejscach. Hamak na kaloryfer to jedna z tych rzeczy, którą warto mieć w swoim domu, jeśli chcemy umilić czas odpoczynku futrzastemu przyjacielowi.

Materiał partnera.

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.