Alkohol - jak działa na kobiety?
Kuchnia

Alkohol – jak działa na kobiety?

O alkoholu mówi się bardzo wiele. Ma on swoich zwolenników, jak także przeciwników. Niestety, ale większość ludzi nie potrafi używać alkoholu w stopniu przynajmniej reformowalnym, czyli upijają się do nieprzytomności. Dzisiaj napiszemy krótko, jak alkohol działa na kobiety.

Z alkoholem sytuacja jest taka, że na kobiety działa on … zupełnie odwrotnie niż na mężczyzn. Jeśli kobieta zna swój umiar i wypije powiedzmy dwie lampki wina, to wszystko jest ok. Będzie rozbawiona oraz nieco wyluzowana. Z mężczyznami sprawa jest odwrotna, bo kiedy oni wypiją dwie lampki wina, to nie poczują zupełnie nic. Potem wybór należy do nich.

Albo wypiją kolejne dwie i będą tak zabawni jak kobiety, albo przesadzą i opróżnią całą butelkę. Do czego konkretnie zmierzamy tym krótkim artykułem?

Zmierzamy do tego, że na kobiety alkohol działa dobrze, a u mężczyzn pobudza agresję w momencie, kiedy przesadzą. Skoro dzisiaj jest oficjalny dzień nie picia alkoholu, to mamy nadzieję, iż ten krótki tekst trafi do po niektórych.

Jednym z powodów dla których alkohol u mężczyzn wywołuje agresję jest na pewno to, że duża część z nich po prostu go nadużywa. Przy spożywaniu napojów alkoholowych trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby zachować zdrowy umiar i przede wszystkim rozsądek. Bowiem wszystko jest dla ludzi, także alkohol tylko należy umieć z niego korzystać i wiedzieć kiedy powiedzieć „NIE”.

Część z osób powiedziałaby, że wypicie codziennie jednego kieliszka wina prowadzi do alkoholizmu, może i tak, jednak jeśli potrafimy wytrwać kilka dni bez alkoholu to na pewno nie jesteśmy od niego uzależnieni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *