Dieta owocowa
Kuchnia

Dieta owocowa

Dieta owocowa – jak pozbyć się wagi?

Czy wiesz o tym, że można pozbyć się kilku zbędnych kilogramów już w przeciągu stosowania diety przez okres trzech dni? Jeśli myślisz, że to niemożliwe, powinieneś poczytać nieco na temat diety owocowej.

Oczywiście nie powinniśmy liczyć na to, że w czasie trzech dni uda nam się spalić tkankę tłuszczową, gdyż jest to niemożliwe. Osoby cierpiące z powodu nadmiaru wody, zbierającej się w organizmie, z pewnością dostrzegą u siebie ubytek kilku centymetrów w obwodzie nóg, bioder oraz pośladków. Aby dieta jednak miała szansę powodzenia, powinniśmy zastanowić się, czy rzeczywiście jej podołamy.

Dieta owocowa – kiedy stosować?

Na pewno nie należy jej przeprowadzać w czasie zimy, kiedy dostępność owoców jest niewielka. Najlepszym okresem do jej wprowadzenia jest z pewnością lato, kiedy w sklepach oraz na rynkach warzywnych mamy naprawdę szeroki wybór. Jak sama nazwa wskazuje dieta owocowa polega przede wszystkim na spożywaniu samych tylko owoców przez cały okres jej trwania. Większość z nich składa się przede wszystkim z wody, dlatego też dietę charakteryzuje szczególnie niska kaloryczność.

Dieta owocowa – pamiętajmy o wodzie

W przypadku stosowania diety, bardzo ważne jest również spożywanie odpowiedniej ilości wody, mniejszej niż 1,5 l. W doborze owoców mamy ogromną dowolność ponieważ, śmiało możemy spożywać jeden ich rodzaj lub też kilka w zależności od naszych chęci. Warto pamiętać, że wszystkie owoce powinny być świeże i nieprzetworzone. Czas trwania diety w żadnym przypadku nie powinien przekraczać trzech dni, mimo iż okres ten nie jest zbyt długi, i tak w czasie jej trwania możemy czuć się nieco słabiej, dlatego też w okresie tym, nie należy się podejmować się prac wymagających znacznego wysiłku fizycznego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *