Głodówka sposobem na odchudzanie?
Kuchnia

Głodówka sposobem na odchudzanie?

Głodówka, to niestety nadal jedna z pierwszych rzeczy, które przychodzą na myśl jeżeli chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Wizja jest piękna; ograniczenie jedzenia, wiążące się z zminimalizowaniem ilości dostarczanych kalorii a tym samym utratą wagi. Czy jednak ujemny bilans kaloryczny tego stopnia przyniesie nam zamierzone rezultaty?

Oczyszczenie organizmu, pozbycie się toksyn i zdecydowanie lepsze samopoczucie, a dodatkowo, co najbardziej pożądane – utrata zbędnych kilogramów. Właśnie tak, efekty działania głodówki opisują jej zwolennicy. Rezultat w postaci 10 kilogramów mniej przez okres dwóch tygodni to naprawdę zachęcający komentarz. Popularnym mitem jest to, że głodówka pomaga spalić tłuszcz. Niestety, paradoksalnie może wręcz opóźniać jego redukcję. W pierwszych dniach głodówki uwalniane są zapasy glikogenu – to organizm sam, próbując zdobyć energię do funkcjonowania, korzysta z nagromadzonych rezerw. Nikt jednak nie wspomina, że wraz uciekającymi kilogramami nasz organizm pozbywa się wody, a z nią wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Co więcej, stwierdzenie „tłuszcz spala się w ogniu węglowodanów” również nie przekonuje zwolenników drakońskiej diety, którzy boją się go jak ognia. Jaki jest tego efekt? Łamliwe paznokcie, osłabione włosy i brzydka cera. Defekty urody to jednak nie wszystko. Z czasem pojawiają się dolegliwości zdrowotne, wynikające z niedożywienia naszego organizmu. Rewolucyjna głodówka, zamiast nas odżywić staje się elementem, które jeszcze bardziej nas osłabia, a utracone kilogramy pojawiają się równie szybko, jak zniknęły.

Stosowanie głodówek jest zalecane prawdopodobnie tylko w jednym przypadku – leczenia szpitalnego. Jednak wtedy wszystko odbywa się pod okiem lekarzy i specjalistów, którzy nie dopuszczą do wyczerpania bądź odwodnienia organizmu. Jeżeli mamy w planach utratę kilogramów, niech nie zwodzą nas diety cud czy lecznicze głodówki. Warto postawić na stopniowe odchudzanie poprzez skuteczną dietę odchudzającą, dzięki której dodatkowo nabierzemy sił, poprawimy sylwetkę i samopoczucie. Odchudzajmy się mądrze!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.