Jak kupić dobrą frytkownicę?
Kuchnia

Jak kupić dobrą frytkownicę?

Zakup frytkownicy wcale nie jest łatwą sztuką. Oprócz coraz to nowszych technologii producenci prześcigają się kampaniach marketingowych próbując zachęcić swoich użytkowników do zakupu właśnie ich produktów.

Na rynku są te bardziej i te mniej znane firmy. Każde z dostępnych urządzeń jest w innej cenie i konsument staje przed nie lada wyborem jakiego zakupu frytkownicy dokonać. Ceny zaczynają się od niecałych 100 złotych, a dochodzą do kilku tysięcy złotych.

Dla domowych rozwiązań wcale nie potrzebujemy drogiego sprzętu, jednak powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Moc frytkownicy

Im wyższa moc frytkownicy tym, zawarty w niej tłuszcz szybciej się nagrzewa i po wrzuceniu porcji frytek temperatura oleju szybko wróci do ustawionej temperatury i frytki nie nasiąkną tłuszczem tylko będą zrumienione i chrupiące. We frytkownicach o niskiej mocy, po włożeniu zamrożonych frytek temperatura wolno wracała by do stanu nagrzania, przez co frytki bardzo by namiękły.

Czy wiesz, że: Dieta wysokobiałkowa – dieta wspomagającą wzrost mięśni

Pojemność misy na olej

Możemy kupić obecnie frytkownice o różnej pojemności oleju jaka jest potrzebna do smażenia. Wszystko zależy od tego jak dużo frytek będziemy chcieli przygotować jednorazowo.

Przeczytaj także: Już niebawem wegańskie hot-dogi w Żabce

Łatwość czyszczenia

Przy zakupie frytkownicy warto zwrócić uwagę, na możliwość wylania oleju z frytkownicy, czy posiada oddzielne odprowadzenie, bowiem umożliwi nam to łatwe przelanie oleju do butelki i jego wyrzucenie. Wylewanie go do rur kanalizacyjnych może powodować późniejsze osadzanie się drobin pokarmów co będzie prowadziło do zatorów.

Warto także zwrócić uwagę na możliwość rozkładania frytkownicy na części co nam ułatwi jej mycie.

Cena

Cena zależy w głównej mierze od producenta, wielkości frytkownicy i mocy jaką ma frytkownica. Warto przejrzeć różne oferty, bowiem możemy kupić już ciekawy i bardzo dobry produkt za ok. 150-200 złotych.

Sprawdź również: Aminokwasy BCAA – w kulturystyce

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *