Jak przygotować krewetki? Proste przepisy na dania z krewetkami
Kuchnia

Jak przygotować krewetki? Proste przepisy na dania z krewetkami

Owoce morza mają zarówno swoich zagorzałych fanów, jak i żarliwych wrogów. Do których należysz Ty? Jeśli jesteś w naszej drużynie sympatyków tego przysmaku, z pewnością zainteresujesz się pysznymi, prostymi przepisami na dania z krewetkami! Podpowiemy Ci, jak je przygotować, aby wraz z dodatkami stworzyły niezapomnianą kulinarną podróż.

Krewetki – zdrowie na Twoim talerzu

Krewetki należą do owoców morza, które prawdopodobnie mają największą liczbę zwolenników. Dlaczego? W związku z tym, że łączą wyjątkowe walory smakowe z niską kalorycznością stanowią smaczny składnik dietetycznego menu. Więc jeśli żyjesz fit, uprawiasz sport lub po prostu zależy Ci na nienagannej sylwetce, owoce morza z krewetkami na czele powinny stać się Twoim głównym sprzymierzeńcem. Dzięki temu, że zawierają one niewiele tłuszczów nasyconych (można powiedzieć, że go praktycznie nie mają), natomiast są bogate w łatwo przyswajalne białko, cynk, wapń, magnez oraz witaminy z grupy B (B3, B6 oraz B12).

W polskich sklepach można znaleźć różne odmiany popularnych skorupiaków, jednakże najczęściej spotykane są krewetki tygrysie, w gastronomii znane jako królewskie. Poza tym innymi rodzajami są: krewetki białe (typu Vannamei) oraz grenlandzkie (zwane północnymi).

Proste i pyszne przepisy na dania z krewetkami

Zastanawiasz się nad potrawami z krewetkami, które dołączysz do swojej fit diety? Poznaj nasze trzy propozycje, które z pewnością skradną Twe serce:

To jak, co dzisiaj pojawi się na Twoim stole?

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *