Pieczona kaczka
Kuchnia

Jak walczyć z nadwagą

Nadwaga – problem pokoleniowy

Pomimo iż, jeszcze stosunkowo niedawno problem nadwagi był raczej rzadko spotykanym w naszym kraju, dziś staje się to niemal prawdziwą plagą, coraz częściej dotyczącą zarówno ludzi młodych jak i w tym nieco starszym wieku. Kilkaset lat temu otyłość była synonimem zamożności oraz dostatniego życia. Dziś jednak, sytuacja ta uległa zasadniczej zmianie. Najbardziej pożądane są kształty nie zbliżone wyglądem do Cherubinków o rozkosznych wypukłościach, a raczej do osób cierpiących na anoreksję. Pomimo, iż trendy zdecydowanie bardziej kreują osoby szczupłe, poziom otyłości w naszym kraju stale wzrasta.

Dlaczego tak jest? Za fakt ten odpowiedzialny jest przede wszystkim, coraz szybsze tempo życia, które sprawia że nie mamy zbyt wiele czasu na gotowanie obiadów oraz spożywanie innych domowych, zdrowych posiłków. Jemy coraz częściej w pośpiechu, na mieście lub w barze szybkiej obsługi.

Nadwaga – jak sobie z nią radzić?

Obrosnąć tłuszczykiem wcale nie jest trudno, znacznie trudniej jest się go jednak pozbyć. Jedni radzą sobie z tym lepiej dzięki szybkiej przemianie materii, inni nieco gorzej. Zawsze jednak kosztować to będzie nieco czasu, uwagi a być może również sporej dawki ruchu. O ile dieta, może sprawić, że uda nam się pozbyć kilku kilogramów, w przypadku jeśli nasza nadwaga jest dosyć wysoka, pozostaje nam jednak połączenie jej wraz z jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym, dzięki któremu cały proces zajmie nam znacznie mniej czasu. Aby jednak nasza tkanka tłuszczowa uległa spaleniu, należy wiedzieć, w jaki sposób ćwiczyć, jakie tempo trzymać oraz jaki rodzaj ćwiczeń będzie naszym przypadku najbardziej odpowiedni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *