Chudnij efektywnie
Kuchnia

Poznaj swoje ciało i chudnij efektywnie!


Każdy mężczyzna choć raz w życiu próbował stosować dietę – po pierwsze próbował, bo po braku efektów zapewne szybko z niej rezygnował, a po drugie próbował, ale nigdy w życiu się do tego nie przyzna. Każdy marzy o atrakcyjnym wyglądzie, którego wyznacznikiem jest piękne, wymodelowane ciało. Nie każdy może je jednak wypracować jedynie wieloma godzinami spędzonymi na siłowni, a prawdą jest, że mężczyźni wolą aktywność fizyczną niż ograniczanie zapotrzebowania kalorycznego. Jak ćwiczyć aktywnie i skutecznie? Odpowiedź na to pytanie da analiza składu ciała, dzięki której dobierzesz odpowiednie ćwiczenia i dietę, a także dowiesz się, ile tłuszczu jest w Twoim ciele.

Indywidualny program dla Twojego organizmu

Chodzisz z kolegą na siłownie i zauważasz zmiany – niestety tylko w ciele przyjaciela, u którego widać coraz bardziej wyrzeźbioną sylwetkę i utratę kilogramów. U Ciebie nadal pozostała oponka, a po wymarzonym sześciopaku nie ma nawet śladu. Macie taki sam program treningowy, podobne diety i prowadzicie niemal identyczny styl życia. Dlaczego więc on już schudł, a Ty nadal nie? Odpowiedź jest banalna – macie różne organizmy. Sekret aktywnego odchudzania specjaliści odkryli już dawno i przygotowali dla mężczyzn specjalny program. Pozwala on określić nie tylko zawartość tkanki tłuszczowej w ich ciele, ale także dobrać odpowiednie ćwiczenia do ich przemiany materii, produkty żywieniowe, które dodatkowo ją przyspieszą i – co najważniejsze – sprawią, że kilogramów zacznie ubywać.

Czego dowiesz się o własnym ciele?

Analiza składu ciała polega na podaniu szczególnych parametrów zarówno w kilogramach, jak i procentach. Pozwala to jak najlepiej zobrazować rzeczywisty wygląd naszego ciała. Dlaczego rzeczywisty? Bo nieraz wydaje się nam, że mamy nadwagę, choć jest inaczej – analiza pozwala na zweryfikowanie, czy powodem nadwagi jest nadmiar tłuszczu czy wody i wdrożenie odpowiedniej diety oraz ćwiczeń. By wykonać pomiar, niezbędna jest analiza bioimpedancji elektrycznej, podczas której przez ciało przesyłany jest bezpieczny impuls elektryczny. To właśnie on pozwala określić wiele ważnych czynników. W wyniku pomiaru uzyskujemy wiedzę nie tylko o naszej wadze, zawartości tkanki tłuszczowej i ilości wody w organizmie. Pozwala on także określić nasze BMI, zawartość tkanki mięśniowej, a także sprawdza, ile ważą nasze kości. Specjalista poinformuje nas także o tym, jaki jest nasz wskaźnik przemiany materii.

Analiza to dopiero początek

Specjalista wręczy Ci wydruk, na którym będą dokładnie wypisane wszystkie parametry określone podczas pomiaru. Będzie on wyglądał podobnie jak opis zaprezentowany na stronie kliniki SkinClinic: http://skinclinic.pl/zabiegi-dla-mezczyzn/cialo/body-health-beauty/. Ale to nie wszystko! Ekspert przeanalizuje Twoje zapotrzebowanie żywieniowe, podpowie jakich produktów powinieneś unikać, a co sprzyja Twojej przemianie materii. Zbilansowana dieta jest bowiem podstawą zdrowego i rozsądnego odchudzania. Zapotrzebowanie energetyczne Twojego ciała jest także sygnałem dla specjalisty, jaką aktywność fizyczną powinieneś wprowadzić do swojej diety, by przynosiła ona skutki. Wspólnie ułożony program aktywności fizycznej pozwoli Ci w krótkim czasie wrócić do formy. Ostatnim elementem są zalecenia zabiegowe – nie wszystko da się bowiem wypracować dietą i ćwiczeniami. Podczas analizy lekarz wskaże newralgiczne miejsca Twojego ciała, z których będzie trudniej zrzucić tkankę tłuszczową i podpowie, jakie zabiegi medycyny estetycznej Ci w tym pomogą.

Chcesz wiedzieć więcej o zabiegach medycyny estetycznej? Odwiedź stronę warszawskiej Kliniki Medycyny Estetycznej SkinClinic.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.