Skuteczna dieta odchudzająca
Kuchnia,  Uroda

Skuteczna dieta odchudzająca

Jeśli chodzi o dietę, to ciężko w ogóle rozpocząć ten temat bez stwierdzenia, że jest ich miliony. Nie ma jedynej, skutecznej diety odchudzającej jeśli nie poznamy swojego ciała. Problem większości osób otyłych jest taki, że są przekonani, iż zmniejszenie racji żywnościowej załatwi sprawę. To bzdura, ponieważ możemy oczywiście jeść mniej, ale niekoniecznie schudniemy. Liczy się to co jemy, a nie ilość.

Każdy z nas ma jakąś wagę. Człowiek mierzący 180 centymetrów wzrostu i ważący przy tym 85 kilogramów będzie potrzebował około 2900 kalorii aby utrzymać swoją wagę. Jeśli wiemy, ile mniej więcej kalorii przypada nam na posiłek, to znakomicie! Powinniśmy teraz rozpocząć etap redukcji, czyli stopniowego zmniejszania ilości kalorii w naszych posiłkach. Na początku wystarczy z diety odjąć 300 kalorii a po miesiącu kolejne dwieście. W ten sposób w ciągu 60 dni zmniejszymy naszą rację żywnościową z 2900 kalorii do 2400 kalorii. Co to nam da? Na pewno zrzucimy około trzech kilogramów, ale jeśli połączymy redukcję z ćwiczeniami, to po dwóch miesiącach bez trudu zrzucimy nawet pięć kilogramów.

Nie ma skutecznej diety odchudzającej, ale jest skuteczny sposób by spalić tłuszcz. Pamiętajmy o liczeniu kalorii, bo to naprawdę ma znaczenie. Nie możemy też objadać się tłustymi rzeczami, ponieważ tłuszcz powoduje zakwaszenie organizmu, a to z kolei prowadzi do zwolnienia procesów metabolicznych. Kiedy trzymamy odpowiedni poziom kalorii, ale mimo to spożywamy tłuszcz, to proces zrzucania wagi znacznie się wydłuży. Należy chociaż na 2-3 miesiące zrezygnować z jakiejkolwiek formy tłuszczu, a potem delikatnie wdrażać go do naszej diety.

Odchudzanie jest proste. Wystarczy jedynie odrobina wiedzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *