Whisky – zdrowy krok do inwestowania
Kuchnia

Whisky – zdrowy krok do inwestowania

Artykuł sponsorowany

Pewnie mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że można nie tylko pić Whisky, lecz także inwestować w tego typu alkohol. Jednak, by móc wydawać pieniądze na taką inwestycję, należy posiadać dużą gotówkę.

Ci, którzy mogą pozwolić sobie na kupno drogich butelek Whisky uwzględniają kilka rzeczy przy wyborze każdej z nich.

whiskyNa co zwrócić uwagę przy inwestowaniu w Whisky?

W jakie butelki najbardziej się inwestuje? Szczególną uwagę przyciągają kolekcjonerskie, limitowane edycji, które ze względu na swoją unikatowość i niepowtarzalność mogą budzić duże zainteresowanie. Inwestorzy interesują się również starymi rocznikami. Wiadomo, że w tej kwestii chodzi rok Whisky – im starsze, tym lepsze. Nie można zapomnieć także o wysokiej jakości. Za słabą Whisky nikt nie zapłaci dużych pieniędzy. Ci, którzy są zainteresowani inwestycją w tego rodzaju alkohol biorą pod uwagę także renomowanych producentów. Ważną kwestią są również zamknięte destylacje.

Ile można zarobić na Whisky?

Należy podkreślić, że indeks IGS znacznie wzrósł, bo o 122 % przez okres dwóch lat od 2011 do 2014 roku. A jaki jest największy wzrost ceny za butelkę Macallan z serii fine&rare wyniósł 6, 4 tys. funtów na aukcji Whisky-online actions. Taka kwota z pewnością może zaskakiwać i zachęcać do inwestowania. Warto wskazać te destylarnie, w które posiadają największy potencjał inwestycyjny. Które można wskazać? Można do nich zaliczyć: Macallan, Port Ellen, Dalmore, Karuizawa, Brora, Bowmore i Clenfarclas. 

Ilu Polaków zainwestowało już w alkohole?

Ponad trzy tysiące Polaków ulokowało już 155 mln zł w alkohole inwestycyjne. Należy wspomnieć również o tym, że Polska to jeden z najszybciej rozwijających się rynków Whisky na świecie – w 2013 roku zostało sprzedanych 17, 3 mln litrów. A jak wygląda konsumpcja na W Polsce? W 2012 roku wynosiła 0,5 litra na jednego pełnoletniego Polaka. Według danych, które zostały przeprowadzone przez International Wine & Spirit Research w ciągu ostatnich 10 lat sprzedaż Whisky w Polsce rosła w tempie około 20% rocznie.whiskey-2

Czy trzeba znać się na alkoholach, inwestując w nie?

Okazuje się, że to bardzo ważna kwestia. Wychodzi na to, że w zdecydowanie lepszej sytuacji jest osoba, która rzeczywiście zna się na alkoholach, a w tym wypadku na Whisky. Może się wydawać, że każda Whisky będzie droga, ale co się okazuje, wcale tak nie jest. Dlatego, by móc na niej zarabiać, powinno się posiadać szeroką wiedzę na jej temat. Na rynku można spotkać takie Whisky Whisky blended, która jest mieszanką różnych destylatów. Postrzegane są jako produkty masowe, które nie mają żadnej wartości inwestycyjnej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *