Kultura

Fellatio – historie, o których nie miałeś pojęcia

Historia seksu, w tym seksu oralnego to historia świata i ludzkości. Zmiany zachodzące w kulturach całego świata na przełomie wieków to pole badawcze dla naukowców wielu specjalizacji. Gdzie pojawiają się pierwsze wzmianki na temat fellatio?

Jak to robili Egipcjanie?

Dokładnie nie wiemy, więc nie powiemy. Ale znamy pewną antyczną historię. Wiele setek lat przed naszą erą egipski bóg Ra powołał do rządzenia krajem Ozyrysa – boga płodności, urodzaju, śmierci i odrodzenia. Ozyrys miał dwie siostry, z których jedną poślubił. Miał jednak także i brata, z którego ręki zginął. W dalszej części tej historii Izyda, żona Ozyrysa, odnalazła poćwiartowane ciało męża. A będąc boginią magii i wcieleniem dobroci, postanowiła przywrócić go do życia.

Nie byłoby w tej legendzie niczego w sumie ciekawego, gdyby nie fakt, że penis Ozyrysa został utracony bezpowrotnie. Zaradna żona ulepiła jednak zastępczy z gliny…i tchnęła w niego nowe życie własnymi ustami. Scenę tę udokumentowali antyczni Egipcjanie na ściennych freskach. To pierwsza historyczna wzmianka o seksie oralnym.

Kamasutra a seks oralny

Kamasutra to chyba najsłynniejszy tekst erotyczny na świecie. Prawdopodobnie powstał w północnych Indiach na początku ery nowożytnej i zawiera opisy fallatio w najróżniejszych, czasem akrobatycznych pozycjach. Ówczesna kultura nie widziała w seksie oralnym niczego zdrożnego. Ba! Żaden seks nie był wówczas tematem tabu. Dlatego jeden z rozdziałów Kamasutry poświęcono aktowi zwanemu „auparishtaka”. W rozdziale tym znaleźć można aż osiem skodyfikowanych i obrazowo opisanych sposobów na to, jak wykonać fellatio.

Fellatio w starożytnym Rzymie

Historia seksu w starożytnym Rzymie zasługiwać by mogła na osobny artykuł. Był to świat męskich żołnierzy, jeszcze bardziej męskich macho i niczym nieograniczonych gwałcicieli. Patriarchalne społeczeństwo Rzymu postrzegało męskość jako zdolność do samostanowienia o sobie i rządzenia innymi o niższym statusie społecznym. W tym także do rządzenia w wymiarze seksualnym. Historyczne źródła donoszą, że fellatio było stosowane nawet jako kara za kradzież płodów rolnych z ziemi bogatego żołnierza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *