Jak wybrać dobry gramofon? - ranking gramofonów do 500 zł!
Kultura

Jak wybrać dobry gramofon? – ranking gramofonów do 500 zł!

Moda na wystrój domu ma to do siebie, że cały czas się zmienia. Wraz z pojawianiem się nowych trendów zdarza się, że te starsze również wracają do łask. Świetnym przykładem są gramofony, które idealnie będą pasować do wystroju naszego domu. Wybranie odpowiedniego gramofonu jest kluczową kwestią i ranking gramofonów do 500 zł może pomóc nam wybrać gramofon idealny dla nas.

Gramofon LENCO TT-120

Najbardziej ekonomiczną opcją spośród wielu gramofonów jest gramofon LENCO TT-120. Pomimo niskiej ceny mamy do dyspozycji trzy prędkości odtwarzania, co pozwoli nam na odsłuchanie większości dostępnych na rynku płyt. Wbudowany moduł bluetooth poszerza możliwości gramofonu o nowoczesne aspekty. Pomimo dobrych parametrów w stosunku do ceny LENCO TT-120 oferuje nam miły dla oka design. Taki gramofon pozwoli nam niskim kosztem urozmaicić wystrojenie naszego domu oraz uzyskać przyzwoitą barwę dźwięku. Gramofon przystosowany jest do odtwarzania muzyki za pomocą wbudowanych głośników o mocy 8 W i przyjemnym brzmieniu. Ranking gramofonów do 500 zł nie może obyć się bez czegoś klasycznego, a ten jest idealnym wyborem dla osób szukających ekonomicznego rozwiązania w stylu retro. 

Ion Max LP

Gramofon Max LP marki Ion jest urządzeniem bardzo uniwersalnym. Nie jest to odtwarzacz dla osób które szukają czegoś w stylu retro. Max LP charakteryzuje się futurystycznym stylem. Oprócz nowoczesnego stylu dostajemy też nowoczesne funkcje. Oprogramowanie EZ Vinyl/Tape Converter umożliwi nam konwersję nagrań do plików cyfrowych. Wzmacniacz posiada wyjścia stereo typu RCA, co jest ogromną zaletą dla audiofila. Dodatkowe wyjścia umożliwią nam podłączenie osobnego wzmacniacza i głośników, które będą nam bardziej odpowiadać. Odtwarzacz posiada port USB przez który możemy podłączyć go do komputera i zarchiwizować swoją bibliotekę muzyczną do postaci cyfrowej. Wadą tego gramofonu jest to, że odtwarza on płyty w dwóch prędkościach. Prędkość 78 RPM wymaga dokupienia części, których nie dostajemy w zestawie z produktem. Pomimo tej wady, która dla niektórych może być znacząca, warto zastanowić się nad tym urządzeniem, ponieważ nadal jest on bardzo uniwersalny i wyróżnia się wyglądem. 

Gramofon CAMRY CR1149

Jest to gramofon, którego wygląd przypadnie wielu osobom do gustu. Design CAMRY CR1149 jest nietypowy. Gramofon przypomina walizkę o ciemnym drewnianym kolorze. Jest to kolejna pozycja, która warto się zainteresować dla osób kochających styl retro. Gramofon jest łatwy do przenoszenia, a jego konstrukcja zapobiega uszkodzeniom od wstrząsów. Nada się on świetnie do podróży pozwalając zabrać go gdzie tylko chcemy. Cena gramofonu jest niska, choć gramofon wygląda jakby wcale niska nie była. Wadą tego odtwarzacza jest mała liczba funkcji. Jedyna możliwa opcja odsłuchu to wbudowane głośniki, które na szczęście są wysokiej jakości. Urządzenie pozwala na odsłuch w trzech prędkościach z funkcją Autostop. Pomimo braku wielu funkcji urządzenie będzie idealne dla miłośników płyt winylowych, którzy chcą cieszyć się brzmieniami w podróży.

Jak wybrać dobry gramofon? - ranking gramofonów do 500 zł!
Jak wybrać dobry gramofon? – ranking gramofonów do 500 zł!
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *