Jak zostać fajnym tatą?
Kultura

Jak zostać fajnym tatą?

Proces wychowywania dzieci, to bardzo żmudny i czasochłonny proces. Sama idea bycia ojcem to nie tylko pieniążki, które zaopatrują rodzinny budżet ale przede wszystkim czas spędzony z pociechami. W dzisiejszych czasach pogoń za pieniądzem i karierą jest tak zatrważający, że często trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie a co z wychowaniem dziecka?

Pamiętaj, że w okresie wychowawczym dziecka ważne stanowisko pełni Mama, jak i Ty – tato. Czy Twój ojciec uczestniczył w Twoim życiu? Pewnie nie, tak jak było w moim przypadku. Postanowiłem, że będę inny w przeciwieństwie do mojego taty. Era komputeryzacji jest już tak rozwinięta, że pomoc niesiona jest z każdej strony.

Ogólnopolska kampania społeczna „Zawsze można być lepszym ojcem„, która obejmuje internet, telewizję i billboardy ma nie tylko świetny przekaz ale również uświadamia nas ojców, że możemy być „fajnym” tatą. Wystarczy tylko poświęcić czas swojemu dziecku. Ponadto na stronie internetowej Tato.Net możemy bezpłatnie pobrać e-book pt.: „Wspólne odkrywanie świata – dla ojców dzieci w wieku szkolnym” (cena rynkowa to 14,90 zł).

Świetna lektura, którą powinien przeczytać każdy, a zdobyta wiedza przyda się na całe życie. Na co zwrócić uwagę?

Wspólne spędzanie czasu

Odłóż telefon, komputer i odejdź od telewizora i zaplanuj czas wspólny. Pomysłów jest mnóstwo, czasami wystarczy tylko, jak odbierzesz swoją pociechę z dodatkowych zajęć, pójdziesz na trening szermierki swojego syna albo wspólnie ułożycie puzzle podjadając jakieś zdrowe przekąski. Pójdzie na spacer, rolki, rower albo wspólny wypad na kajaki. Pokaż swojemu dziecku, że jest równie ważny dla Ciebie, jak projekt nad którym pracujesz a nawet ważniejszy.

Poznaj przyjaciół, znajomych swojego dziecka

Staraj się poznać przyjaciół, znajomych swojego dziecka lecz nie kontroluj go w ten sposób stracisz zaufanie o które tak walczyłeś. Zawieź dziecko na trening z kolegami, bierz udział w wywiadówkach, uczęszczaj na występy sportowe i artystyczne albo do Sali zabaw i zawsze staraj się zapamiętywać imiona. Później przy obiedzie łatwiej będzie Ci zapytać co u Kazia czy Staszka, dziecko odbierze to, jako informację, że się interesujesz. Nie tylko wspólnie spędzacie czas ale również wasza więź się zacieśnia. Ponadto obserwując swoją pociechę będziesz wiedział, kto i jak wpływa na niego.

Dawaj przykład i nigdy się nie poddawaj

Dla swojego dziecka jesteś nie tylko autorytetem ale również nauczycielem. Wszystko to co sobie zaplanujesz możesz nauczyć dziecko. Zdarza się, że nerwy czasami puszczają Twojemu dziecku jeśli wymagasz od niego przeprosin pamiętaj, że gdy Ty popełnisz błąd również musisz nauczyć się przepraszania. Dzieci bardzo nas obserwują, wszystko to co wymagasz od niego musisz dać również od siebie.

Nigdy nie odpuszczaj, interesuj się swoją pociechą i każdego dnia chwal, komplementuj, rozmawiaj i ucz coraz to nowych rzeczy. Dziecko będzie miało wysokie poczucie swojej wartości, będzie miało świadomość, że zawsze może polegać na swojego kochanego tatusia a Ty zyskasz wspaniałe chwile spędzone razem i staniesz się fajnym tatą.

Redakcja nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.