Krawcy zaklęć - Kreator świata magii
Kultura

Krawcy zaklęć – Kreator świata magii

James Nicol to brytyjski pisarz specjalizujący się w tworzeniu książek dla dzieci i młodzieży o tematyce przygodowej i fantasy. Wychodzące spod jego pióra publikacje przepełnione są magią i tajemniczością, dzięki czemu z łatwością potrafią przenieść zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników do niezwykłego świata, w którym szybko można się zatopić bez opamiętania.

Jedna z jego najnowszych powieści, nosząca intrygujący tytuł „Krawcy zaklęć” to pozycja dedykowana dzieciom i młodzieży, która wciągnąć potrafi również rodziców. Przedstawiona na kartach książki historia bez wątpienia zapadnie w pamięć zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Podkreślić także należy, iż dodatkowym atutem twórczości tego autora, który docenią zapaleni czytelnicy jest zarówno zastosowany język, jak i również piękne okładki i ilustracje, które zauważyć można w każdej jego publikacji.

Sparrow Down – kolebka krawiectwa

Książka opowiada historię Hena – młodego bohatera, który planuje kontynuować rodzinną tradycję i zostać magicznym krawcem. Kunszt rękodzielnictwa rodziny Danellich opiera się na wszywaniu w ubrania czarodziejskich zaklęć zgodnie z potrzebami klientów ich renomowanego zakładu krawieckiego. Mieścina, w której toczy się akcja powieści to swoiste zagłębie krawieckie, przez co rodzinnemu zakładowi grozi zamknięcie. Pojawienie się w mieście wujka głównego bohatera wraz z całą rodziną w celu przypilnowania rodzinnego biznesu kończy się klapą, a wraz z tym w gruzach legły marzenia młodego chłopca o uczestnictwie w renomowanym kursie krawiectwa.

Nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, z którymi musi mierzyć się Hen sprawiają, że stopniowo traci on nadzieję oraz zaczyna się poddawać w dążeniu do spełnienia własnych marzeń. Odkrycie przez chłopca nowego magicznego ściegu sprawia, że ponownie kiełkuje w nim ogromny zapał do spełniania własnych marzeń i podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby osiągnąć to o czym zawsze marzył.

Zderzenie światów 

Bez wątpienia autor opowiadając tą historię stara się zestawić ze sobą dwa światy – świat dzieci i dorosłych. W świecie dzieci wszystko jest możliwe. Istotna jest tu kreatywność, dobre chęci oraz zapał do realizowania marzeń. Z kolei świat dorosłych to świat, w którym nic nieznaczące ograniczenia blokują jakąkolwiek formę spontanicznego działania.

Jest to więc świat sztywnych zasad, ograniczeń i nieufności wobec innych. Takie podejście pozwala dostrzec różnicę w sposobie myślenia obu grup i uzmysławia, że jeśli się czegoś naprawdę chce to zawsze warto do tego dążyć, nawet jeśli towarzyszyć temu procesowi będą liczne niepowodzenia i trudności.

Krawcy zaklęć - Kreator świata magii
Krawcy zaklęć – Kreator świata magii
Krawcy zaklęć - Kreator świata magii
Krawcy zaklęć – Kreator świata magii

Nauka płynąca z opowieści

Można więc wskazać, że książka „Krawcy zaklęć” uzmysławia dzieciom potęgę i siłę niczym nieskrępowanych marzeń, a także uczy poszukiwania wszelkich rozwiązań, nawet jeśli sytuacja, w której się znajdą jest bez wyjścia. Ukazuje również, że zawsze warto wierzyć w cuda i dążyć do osiągnięcia założonego celu, a także podkreśla rolę rodziny, relacji i wzajemnej współpracy w trudnych chwilach.

Okazuje się zatem, że dla dzieci nie ma rzeczy niemożliwych i to właśnie z nich dorośli powinni brać przykład, a nie odwrotnie.

Więcej nowości znajdziecie w księgarni internetowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *