Male Morderstwa: ABC
Kultura

Premiery nowych filmowych adaptacji Agathy Christie i Rosamunde Pilcher

W marcu stacja Romance TV przygotowała dla widzów dużą dawkę emocji, od tajemniczych i pełnych zwrotów akcji zagadek detektywistycznych po wielkie miłości i namiętne romanse. Wśród premier filmowych znajdzie się nowy serial kryminalny „Małe morderstwa według Agathy Christie”, gdzie dwóch szarmanckich detektywów będzie rozwiązywać skomplikowane sprawy zabójstw, kolejny odcinek serii „Kryminalne zagadki Agathy Christie”, a także romantyczne adaptacje uwielbianej pisarki Rosamunde Pilcher w cyklu „Pozdrowienia z Kornwalii”.

W marcu Romance TV zabierze swych widzów do Francji i Kornwalii w niezwykłą podróż pełną emocji: miłości, namiętności i pasji, a także zemsty, nienawiści i zbrodni. Będą mogli je przeżywać, oglądając adaptacje filmowe jednych z najpopularniejszych pisarek na świecie: Agathy Christe i Rosamunde Pilcher. Agatha Christie to brytyjska autorka znanych na całym świecie powieści kryminalnych, które zyskały status najlepiej sprzedających się książek wszech czasów. Stworzyła kultowe postacie detektywów i dlatego w ramówce Romance TV nie może zabraknąć nowego serialu telewizyjnego „Małe morderstwa według Agathy Christie”, w którym komisarz Larosière i inspektor Lampion będą tropić grasujących złoczyńców, w zdumiewający sposób rozwiązując niejedno trudne i tajemnicze morderstwo. Cykl wystartuje 14 marca o godz. 20.00. Z kolei w pierwszą niedzielę marca o godz. 20:00 Romance TV wyemituje kolejny odcinek pełnych napięcia “Kryminalnych zagadek Agathy Christie”, także powstałych na kanwie powieści słynnej autorki.

Kontynuacja kryminalnej serii filmowej „Kryminalne zagadki Agathy Christie”

„Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Wskrzeszający nieboszczyk” – niedziela, 7 marca, godz. 20.00

Kryminalne Zagadki: Wskrzeszający nieboszczyk
Kryminalne Zagadki: Wskrzeszający nieboszczyk

Po upojnej nocy Alice Avril budzi się w swoim łóżku obok zamordowanego mężczyzny. Czyżby ktoś próbował wrobić ją w zabójstwo?

Start serialu „ Małe morderstwa według Agathy Christie”

„A…B…C…” – niedziela, 14 marca, godz. 20.00

Male Morderstwa: ABC
Male Morderstwa: ABC

Dochodzi do serii morderstw, a przy ofiarach śledczy za każdym razem znajdują rozkład linii autobusowej ABC. Zabójca, wkrótce nazwany ABC, ma w zwyczaju listownie informować komisarza Larosière’a o swoich planach. Larosière stara się rozwikłać tę zagadkę, jednak prefekt policji odnosi wrażenie, że zadanie to przerasta możliwości komisarza. Postanawia go więc wesprzeć i włącza do śledztwa inspektora Duvala. Ten wkrótce aresztuje domniemaną sprawczynię – siostrę jednej z ofiar.

„Entliczek pentliczek” – niedziela, 21 marca, godz. 20.00

Małe morderstwa: Entliczek Pętliczek
Małe morderstwa: Entliczek Pętliczek

Po śmierci lubianej i szanowanej kobiety, zaangażowanej w działalność dobroczynną, podejrzenia padają na jedno z wielu adoptowanych przez nią dzieci…

„Powrót do zdrowia” – niedziela, 28 marca, godz. 20.00

Premiery nowych filmowych adaptacji Agathy Christie i Rosamunde Pilcher
Małe Morderstwa: Powrót do zdrowia

Inspektor Lampion został postrzelony i potrzebuje dużo spokoju, by dojść do siebie. Wydaje się, że idealnym miejscem na odpoczynek będzie pobyt w hotelu w niewielkiej miejscowości. Okazuje się, że jej mieszkańcy mają swoje tajemnice. Gdy wychodzi na jaw, że szacowni członkowie parafii zaczynają dostawać listy, w których ktoś zarzuca im popełnienie różnych niecnych czynów, sprawą postanawia zainteresować się komisarz Larosière. Śledztwo nabiera tempa, gdy dochodzi do pierwszego morderstwa.

Z kolei w każdy wtorek o godzinie 20:00 Romance TV zaprezentuje cztery kompletnie nowe adaptacje filmowe powieści brytyjskiej autorki Rosamunde Pilcher, w których na początku prawdziwe uczucie wydaje się czymś niemożliwym do spełnienia. Jednak po pokonaniu wielu przeszkód niespodziewanie okazuje się, że jest ono bardzo blisko. Przepełnione miłością i namiętnością, ale też pełne niespodziewanych i dramatycznych wydarzeń filmy opowiadają wzruszające historie prosto z przepięknej Kornwalii!

Premiery filmowe z cyklu „Pozdrowienia z Kornwalii – z Rosamunde Pilcher”

„Rosamunde Pilcher: Na wietrze” – wtorek, 2 marca, godz. 20.00

Kate i Dan mieszkają z Petem, synem Kate w starej wiejskiej posiadłości ziemskiej. Kate wcześnie została matką. Pete ma 15 lat, powoli zaczyna dorastać i coraz rzadziej potrzebuje matczynej opieki. Natomiast Kate ma wrażenie, że coś ważnego umknęło jej w życiu. Pragnie nadrobić stracone lata. W przeciwieństwie do Kate, którą coraz bardziej przyciągają uroki miasta i intensywny kontakt z innymi ludźmi, prawie trzydzieści lat starszy od niej Dan bardzo dobrze czuje się na wsi. Dochodzi między nimi do coraz częstszych kłótni, co powoduje też spora różnica wieku. Pewnego dnia sprzeczka, która wynikła z błahego powodu, eskaluje tak bardzo, że para postanawia się rozstać.

„Rosamunde Pilcher: Moja kuzynka, miłość i ja”- wtorek, 9 marca, godz. 20.00

Moja Kuzynka miłość i ja
Moja Kuzynka miłość i ja

Holly Shaw pragnie udowodnić, że posiada talent pisarski. Organizuje wieczór autorski, podczas którego zamierza odczytać fragment swojej książki. Idąc do samochodu, kobieta zostaje napadnięta i porwana. Policja znajduje jej rzeczy nad brzegiem rzeki. Następnego dnia wszystkie nagłówki w prasie brzmią jednakowo: Czy Holly Shaw popełniła samobójstwo? Pytanie to zadaje sobie nie tylko dziennikarz Aaron w swoim dotyczącym Holly artykule prasowym, ale i jej rodzice, Russell i Dana.

Rosamunde Pilcher: O herbacie i miłości” – wtorek, 16 marca, godz. 20.00

O Herbacie i miłości
O Herbacie i miłości

Po śmierci narzeczonego Ella Morgan zamyka się w sobie i rezygnuje z zarządzania plantacją herbaty. Niestety jej ojciec nie radzi sobie sam ze wszystkimi obowiązkami i czuje się zmęczony pracą. Zamierza oddać ziemię w dzierżawę.Rodzinny interes ma teraz przejąć prawa ręka Jane, jej dotychczasowy pracownik. Sprawdzając umowę dzierżawy, Ella odkrywa jednak, że jej matka ma całkowicie inne plany. Jane chciałaby, żeby córka wróciła na plantację.

Romance TV prezentuje europejskie seriale i filmy fabularne z najwyższej półki oraz filmowe adaptacje bestsellerów Rosamunde Pilcher, Charlotte Link, Ingi Lindström, Barbary Wood, Utty Danelli, Emilie Richards oraz Katie Fforde. Stacja słynie z romantycznych komedii z najlepszymi europejskimi gwiazdami oraz popularnych serii filmowych, jak „Statek Marzeń”, „Rejs ku szczęściu” czy „Hotel Marzeń”. Seriale, które stały się hitami, to m.in. „Górski lekarz”, „Nauczyciel”, „Elisa z Rivombrosy”, „Burza uczuć”, „Danni Lowinski”, „Misja: Życie!”, „Wszystko dla Pań”, „Kochanki” czy obsypana nagrodami australijska produkcja „Tatusiowie na medal”.

Romance TV należy do Romance TV Betriebs GMBH, stanowiącej joint venture Mainstream Media AG z ZDF Enterprise GmbH. Kanał. /dostępny jest w Niemczech, Austrii, w Szwajcarii oraz w Polsce. Za dystrybucję Romance TV w Polsce, od stycznia 2015, na zlecenie Mainstream Networks Holding GmbH & Co. KG, odpowiada Frame by Frame. Romance TV dociera już do ponad 5,5 milionów gospodarstw domowych w Polsce. Kanał dostępny jest m.in. na Platformie Canal+, w Cyfrowym Polsacie, Orange, UPC, Vectrze, Inea, Toya oraz w innych dobrych sieciach kablowych. Można go także oglądać w serwisach PLAY NOW oraz IPLA. Ambasadorem kanału jest Daniel QCZAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *