Serwisy muzyczne- Deezer, WiMP, Spotify
Kultura

Serwisy muzyczne- Deezer, WiMP, Spotify

Coraz bardziej popularne w Polsce stają się serwisy multimedialne posiadające ogromną bazę plików muzycznych. Są to jak najbardziej legalne serwisy, w których mamy możliwość słuchania muzyki wybierając spośród kilku, czasem kilkunastu milionów utworów. Oprócz możliwości słuchania pojedynczych utworów mamy także możliwość tworzenia swoich playlist.

 

Ogromną zaletą takich serwisów jest możliwość słuchania utworów bezpośrednio na swoim smartfonie, w dowolnym miejscu na świecie korzystając z internetu. Jedynym minusem takie rozwiązania jest opłata premium jaką żądają właściciele serwisu za korzystanie z możliwości odtwarzania utworów na dowolnym urządzeniu, oraz pakiet danych internetowych jaki mamy do dyspozycji w naszym planie telefonicznym.

Obecnie znane są trzy największe serwisu, gromadzące kilkanaście milionów utwór (każdy z nich), są to: Deezer, WiMP, Spotify.

Tego typu serwisy gromadzą coraz większą grupę odbiorców, ze względu na cenę pakietów premium, która jest o wiele niższa niż zakup jednego krążka CD.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *