Serwisy muzyczne- Deezer, WiMP, Spotify
Kultura

Sprzęt audio – video w domu

Czy jest się młodym czy starszym, bez wątpienia każdy prawdziwy facet posiada w swoim domu sprzęt zarówno do oglądania filmów, ewentualnie do grania w gry i sprzęt audio. Nie ma się co oszukiwać, niemal każdy wyniósł z młodzieńczych lat zamiłowanie do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Wielu poszło o krok dalej urządzając swój salon na miarę kina. To bardzo dobra decyzja, zwłaszcza że dzisiejsza technika wspaniale nam to ułatwia. Są telewizory o coraz większych ekranach i sprzęt audio powalający na kolana. Zastanówmy się nad wyposażeniem naszego salonu w jak najlepszy sprzęt za rozsądne pieniądze i o dobrej jakości. Jako że w markach możemy śmiało przebierać, a jedna nie ustępuje jakością obrazu i wiernością odtwarzanego dźwięku innej, o tyle szeroki wachlarz cenowy daje duże pole wyboru. Jeśli mamy do wyposażenia względnie duży salon, wówczas musimy wybrać odpowiedni telewizor.

Matrycę dobieramy tak, aby z miejsca ustawienia sofy obraz widziany przez nas był możliwie jak największy. Popularne są telewizory lcd są bardzo dobrym wyjściem, jednak pamiętajmy, że jeśli chodzi o telewizory o jak najlepszych parametrach, jeśli chodzi o maniaków filmu i gier, wtedy prym wiodą plazmy ze względu na lepsze oddanie kolorów. Jednak każdy wybiera względem własnego gustu i często też i ceny. Sam telewizor to za mało. Nie jest przesadą stwierdzenie, że głośniki zamontowane w telewizorze, choćby nawet najlepsze, nie oddadzą w pełni dźwięku przestrzennego. Tutaj świetnie spisują się kina domowe, które posiadają zestaw głośników umieszczanych wokół widza, przenoszą go w świat nowych doznań. Tu mamy do wyboru zestawy z pięcioma głośnikami, sześcioma, siedmioma, a nawet ośmioma i głośnikiem basowym.

Najpopularniejszy wystarczający jest zestaw typu 7.1, chociaż nawet mniejsze zestawy dobrze sobie radzą. Tak więc dobrze i możliwie niedrogo wyposażony salon miłośnika filmu i muzyki to dobry telewizor, szczególnie z technologią 3D, jednak w tym przypadku im większy tym lepszy oraz zestaw kina domowego o żądanej mocy. Te właśnie urządzenia zapewniają rozrywkę każdemu facetowi zasiadającemu na sofie po męczącym dniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *