Żyj z pasją mimo ograniczeń
Kultura

Żyj z pasją mimo ograniczeń

Czas pandemii, a co za tym idzie zamknięcia wydłuża się coraz bardziej. To już ponad rok odkąd zostaliśmy pozbawieni możliwości swobodnego wychodzenia z domu oraz uczestniczenia w różnego typu zajęciach i imprezach kulturalnych. Zdalne lekcje, zdalna praca, zdalnie szkolenia. Całe nasze życie przeniosło się do świata wirtualnego. Oczywiście robimy co możemy i wspomagamy się wszelkiego rodzaju zastępnikami.

Co można robić w domu na kwarantannie?

Możliwości jest nadal wiele. Wszystko zleży od tego jak postanowiliśmy podejść do sprawy. Są dwa typu. Pierwszy to nastawienie na przetrwanie oraz przeczekanie. Słowem, nie robimy nic tylko czekamy, aż to wszystko się skończy. Prawda jest jednak taka, że takie czekanie może doprowadzać do znacznego obniżenia energii, a co za tym idzie do wzrostu frustracji. Przeczekać można miesiąc, dwa, pół roku, ale nie dłużej.

Drugim wyjściem jest szukanie zastępników. Jeśli czegoś robić nie można lub jest to znacznie ograniczone, warto zacząć robić coś innego. Szkoda tracić czasu na bierne czekanie, życie bowiem cały czas płynie bez względu na to czy jest pandemia czy jej nie ma, czas leci i szkoda przepuszczać go przez palce. Nie każdy ma tak łatwo jak na przykład miłośnicy czytelnictwa, którzy mogą zanurzać się w ulubionych pozycjach bez wychodzenia z domu. Przykładowo sportowcy, dla których zamknięto siłownie oraz wszelkie klubu fitness wyciągają z piwnic rowery, rolki, zaczynają biegać. Form spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu jest bardzo dużo. Jednak nie każdy ma zacięcie sportowe i zwyczajnie go to nie  kręci.

A co z artystycznymi duszami? Ktoś mógłby powiedzieć, że słuchać muzyki można wszędzie i to prawda, jednak muzycy potrzebują czegoś więcej.

Gdzie szukać muzycznych inspiracji?

Obostrzenia dotyczące grania koncertów są cały czas podtrzymywane i nie zapowiada się, aby coś szybko miało się w tej kwestii zmienić. Głód muzyczny pojawia się zatem w wielu z nas z coraz większa siłą.

A może by tak zacząć samemu grać na instrumencie? Na pewno jest cała masa ludzi, którzy od dziecka o tym marzyła, ale z jakiegoś powodu to marzenie nie zostało zrealizowane. Być może być to zwyczajny brak czasu, którego wielu z nas ma teraz więcej. Może to właśnie czas na zostanie muzykiem, choćby amatorem? Na przeciw wychodzi internetowy sklep muzyczny https://rigexpert.pl z którego oferta warto się zapoznać.

Czas pandemii może być wykorzystany na rozwijanie pasji już trwającej, ale tez na zupełnie nowe doświadczenia. Doskonalenie swoich umiejętności muzycznych nie wymaga niczego poza chęciami, wolnym czasem oraz dobrym instrumentem, w który można zaopatrzyć się w rigexpert.pl To co, klastyczna gitara, skrzypce, a może saksofon. Posiadacze garażu mogą pomyśleć nawet o perkusji :)

Materiał przygotowany dla Partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *