Nie piję alkoholu...
Lifestyle

Nie piję alkoholu…

Często w naszym życiu zdarzają się sytuacje, w których z różnych przyczyn nie możemy sięgnąć po alkohol. Wtedy czasem nawet zdarza się nam rezygnować z imprezy z tego powodu, a jeśli już idziemy, to często czujemy się nieco nie na miejscu. Dla wszystkich osób świetną informacją będzie to, że dzisiaj już nawet nie pijąc, możemy się świetnie bawić …

Drinki bezalkoholowe – doskonałe rozwiązanie

Dzisiaj bowiem na półkach praktycznie każdego sklepu monopolowego znajdziemy drinki bezalkoholowe. Są one tworzone na bazie istniejących już popularnych koktajli, a zatem zapachem czy wyglądem przypominają je w stu procentach. Najczęściej spotkamy drinki bezalkoholowe o smaku orzeźwiającego mojito z nutką limonki i cukru trzcinowego albo też pinacoladę z kokosem i ananasem. Oczywiście to nie są jedyne drinki – w sprzedaży spotkamy także inne.

Jak zostało to już wspomniane wcześniej drinków bezalkoholowych możemy z powodzeniem szukać w każdym sklepie monopolowym albo w większych marketach. Powinno tam być specjalne stoisko z napojami bezalkoholowymi. Sprzedawane są one zazwyczaj w małych butelkach albo puszkach.

Nie piję alkoholu...

Drinki bezalkoholowe na imprezie

Kiedy najlepiej sprawdzą się takie drinki bez alkoholu? Oczywiście na pewno wówczas, kiedy sami nie możemy pić. A zatem kiedy jesteśmy kierowcami, bierzemy leki. Czasem też mamy wiele do załatwienia następnego dnia albo idziemy do pracy. Po alkohol nie możemy także sięgnąć jeśli jesteśmy w ciąży lub karmimy.

Warto jednak pamiętać, że przecież drinki bezalkoholowe przydadzą nam się nie tylko w sytuacji, w której jesteśmy uczestnikami imprezy, lecz także wówczas, kiedy ją organizujemy. Otóż na pewno część naszych gość nie będzie mogła się napić. Obojętnie czy z powodów podanych powyżej czy np. z przekonań religijnych czy po prostu dlatego, że nie lubią alkoholu. Warto zapewnić im drinki bez alkoholu, żeby mogli się bawić razem z innymi uczestnikami imprezy

Sposób podania drinków bezalkoholowych

Jak podać taki drink, który kupiliśmy w puszce czy w butelce? Przede wszystkim należy wiedzieć, że to już jest gotowy produkt, zatem możemy go spożyć w takiej formie. Będzie to idealny sposób podania na nieformalne grille czy imprezy gdzieś na powietrzu. Warto jednak wcześniej schłodzić takie drinki.

Jeśli natomiast chcemy, aby drink podany był bardziej estetycznie, możemy przelać go do ozdobionej wcześniej obrąbkiem z cukru szklaneczki. Dodatkowo warto dodać kawałek jakiegoś owocu, najlepiej cytrusowego. Można także włożyć ładną słomkę kolorową i parasolkę dla ozdoby. Na koniec wystarczy dosypać kostki lodu i już nasz drink jest gotowy!

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *